Bebek bakımı

Daha Fazlası


1 46

Bebek bakımı

Bebek bakımı bebeklerin son derece hassas yapıya sahip olmaları nedeni ile üzerinde özenle durulması gereken bir konudur. Bebek bakımı konusunda ne kadar çok kitap okursanız ya da araştırma yaparsanız yapın bebeğinizi kucağınıza aldığınız anda aslında her şeyin çok farklı olduğunu yaşayarak öğrenirsiniz.

Yine de kendinizi hazırlamak adına gebelik döneminde bebek bakımı kitapları okumanız faydalı olacaktır. Zaten doğuma gitmeden önce mutlaka anne adayı için doğum çantası bebek için ise bebek bakım çantası hazırlanmış olmalıdır. Hastane çıkışı bebeğiniz ile evinize döndükten sonra kısa bir süre anne ile bebeğin uyum süreci yaşaması normaldir. Bu süre zarfında bebek bakımı için  aile büyüklerinin sizlere vermiş olduğu tüyolardanda yararlanabilirsiniz.

Bebek bakımı konusunda bir süre sonra zaten bebek ile anne arasında iletişim kurulmuş olur ve anne bebeği konuşamamasına rağmen onun ağlama tonundan bile ne için ağladığını anlamaya başlamış hale gelir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu bebek bakımı için mutlaka hijyen kurallarına dikkat edilmesidir. Bebekler çok kolay hastalık kapabildikleri için bebek bakımı ile ilgilenen kişi hijyen kurallarına mutlaka dikkat etmelidir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri