21 ci Yüz yılın Siyahlaşmış Toplumu

Daha Fazlası


1 127

21 ci yüzyıl derken akla medeniyetin gelişimi teknoloji çağı geliyor.Ama şöyle bir baktığımızda etrafımıza 21 ci yüz yıl evet teknolojiyi getirdi ama bir okadarda insanlıktan götürdü.içlerimiz kararmış savaş meraklısı,olmuş büyüklere saygı kaybolmuş çocuk anneyi babayı saymaz olmuş fakir daha çok fakir zengin daha çok zengin olmuş.Vatanın yerini siyaset almış siyasetin yerini kuklalar almış.Şimdi soruyorum sizlere bizim neremiz medeni neremiz 21 ci yüz yıla yakışır olmuş..!

21 ci Yüz yılın Siyahlaşmış Toplumu

Din elden gidiyor herkes ben peygamerim diyor,herkes ben şıkım diyor kapanalım müslümanız adı altında yapılan propaganda yolunda dinimiz sömürülmüş,ve halende sömürülüyor.

Soruyorum sizlere bizim neremiz ak neremiz siyah..! dışımıız ak orası kesin ama içimiz kararmış siyahlaşmış yobazlaşmış bir toplum haline geldik.Özlüyorum be eskiyi eskileri eskiden şeker, şeker diye ramazan bayramlarında ,dolanırdık kapılarda bir sevinçle bakardık he ramazan bayramına annem sabah kalkar mezara götürürdü bizi  mezarları ziyaret ederdik..! Ama şimdi sadece adı kaldı mezarların ziyaret eden kalmadı.Nasıl bir toplum haline geldik böyle bizler nasıl değişebildik.Magazin programlarında beynimiz yıkanır oldu degiştirildikmi degiştikmi…

Hayat böyle acımasız ama aslında acımasız olan hayatın içinde bizler toplumlar..!

Artık biliyorum artık görüyorum neyimi 21 ci Yüz yılın Siyahlaşmış toplumunu..!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri