Facebook’ta Dijital Pazarlama Stratejileri

Dünyada 850 milyon üye sayısına sahip olan facebook şüphesiz dünyadaki en büyük sosyal paylaşım ağı.Türkiyedeki facebook kullanıcıları ise 30 milyon civarında , bu gerçekten çok ciddi bir rakam…

Peki facebook sadece sosyal paylaşım ağımı yoksa daha farklı amaçlar içinde kullanılabilirmi ?

 

Türkiyede  e -ticaret hacminin 2011 yılı içerisinde 23 milyar liraya( 23 katrilyon)  ulaştığını göz önüne alırsak, Türkiyede ve dünyada sanal ortamın ne kadar önemli bir kazanç kapısı olduğunu göz ardı etmememiz gerekir.İşte bu sebeple dünyada bir çok internet kullanıcısı internet üzerinden kazanç sağlıyorlar.

 

Daha Fazlası


1 26

İnsanlar sadece websiteler üzerinden değil sosyal ağlar üzerindende çok ciddi gelir elde ediyor .İşte insanların Facebook’un sadece eğlence amaçla kullanmadığı aşikar.Peki siz Facebook üzerinden nasıl kazanç sağlayabilirsiniz? eminimki bunun bir çok yolu vardır ama en önemlisi facebookta ne kadar çok kişiye ulaşırsanız o kadar avantajlı olursunuz.

 

Örneğin 15-20 bin abonelik bir profile sahip olsanız bunu ciddi bir gelir kapısı haline getirebilirsiniz.Peki profilinizi 20 bin aboneye nasıl ulaştırabilirsiniz? bunun bir çok yolu vardır , google da araştırarak bulabilirsiniz yada bunun için yapılan yazılımlar var bunları edinebilir ve ciddi abone sayısına ulaşabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi buradan ulaşabilirsiniz.

 

Dijital pazarlama ,afilliate marketing,e-mail marketing gibi bir çok pazarlama stratejisi sosyal ağlarda kullanılabilir.Tabi bu sizin elinizde ve kendi geliştirdiğiniz tekniklerle kendi kazanç yolunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri