Kitapların Değeri

Kitap insan hayatının, tarihinden tutun teknolojinden tutun her türlü bilgiyi alabilirsini. Tarih kitaplarıbilgisayar kitapları gibi kitapları örnek verebiliriz. Ancak çocukların sevdiği bir kitap çeşidinden

Daha Fazlası


1 5

bahsetmek istiyorum. Çocuk kitapları çocuklar için bulunmaz bir nimet. Çocuğunuza uyumadan önce okuyabileceğiniz kitaplar mevcut onların zihnini ve aldığı dersleri geliştirecek olan bir kitap varsa onlarda çocuk kitaplarıdır. Peki bir örnek vermek gerekirse, pazarlama okuyacak olan bir gencimi nasıl kitaplara başvurmalı. İlk önce yayıncıyı araştırmalı basım yılına falan bakmalı pazarlama kitaplarında. Yılına bakılmalı diyoruz çünkü, bir senenin eğitim sistemi diğer senenin eğitim sistemine uymayabilir. Bu duruma bu yüzden bu kadar önem veriyoruz.

Kitapların değeri bizim için çok büyüktür doğru bilgiyi ve doğru şekilde almayı bize mümkün kılar her insanın bilgiye aç olduğunu düşünürsek kitaplar o kadar değerli maddelerdir ki paha biçilemez bir değerdir aslında biz editörler olarak kitap satılmalarına da karşıyız; paha biçilmez bilgiler veren kitapların üzerine para vermek bize saçma geliyor ancak kitap yazarınında ihtiyaçları olduğunu düşünerek para vermek nakit olarak kitap almak en mantıklısı. Değer verilen kitapların en büyüğü de bence tarih kitapları ve bilgisayar kitaplarıdır, böyle kitaplar gerçekten geçmişi ve geleceği bir araya getiriyor.  Geçmiş tarih kitapları gelecek ise bilgisayar olduğu için, bilgisayar kitapları ayrı bir değer taşımakta.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri