Facebook Tarayıcısı Geliyor

Daha Fazlası


1 182

Facebook’un Gözü Yükseklerde

Artık facebook doymak bilmiyor teknoloji alanlarında artık yükseklere tırmanmaya çalışan facebook bu seferde gözünü tarayıcı sektörüne dikti buyrun okuyalım

Facebook’un son olarak dosya paylaşımının da önünü açtıktan sonra şimdide tarayıcı işine girmeyi planladığı haberleri geldi.Daha önce büyük bir atılım gerçekleştirerek halka arz olayını gerçekleştiren Facebook, sadece sosyal ağ olmakla yetinemeyeceğini herkese gösterdi.

webduzzi.com Facebook Tarayıcısı Geliyor

Sızan bilgilere göre Facebook, kullanıcıların internet alışkanlıklarını daha yakından görebilmek için deneyimli bir tarayıcı ekicisini satın almayı planlıyor. Opera’yı tasarlayan Opera Software’i gözüne kestirdiği iddia edilen Facebook, dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısı olanOpera’yı alıp üzerinde özelleştirmeler yapmayı planlıyor.

Opera’nın mobil tarayıcısının da en popüler mobil tarayıcılarından biri olması ve Facebook’un da mobil tarafa olan ilgisinin bilinmesi, Facebook’un bu satın alma işlemi sonrasında ne gibi değişiklikler yapacağıkonusunda da merak uyandırıyor. Bakalım sosyal medyadan sonra tarayıcı cephesinde de Google’a rakip olacak Facebook, bu alanda da üstünlüğü elinde tutmayı başarabilecek mi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri