Wikipedia’da Reklam Görenlerin Dikkatine

Son zamanlarda dünyanın en geniş ansiklopedisi olan Wikipedia  yada reklam gören kullanıcılara bir açıklama yaptı

Son zamanların çok önemli bir zararlı haberi internette yeterli ilgiyi gördü. Bir çok haber sitesi Dev Sitede Büyük Tuzak başlıklarıyla haberi okurlarına yansıttı. Bu başlığın doğru olup olmadığına siz karar verin bizde haberimizi paylaşalım. İlk etapta söylenmesi gerekiyor ki Wikipedia asla kar amacı güden kurumların reklamını yapmaz.

Wikipedia yönetiminden yapılan bir açıklamada eğer Wikipedia üzerinde, Wiki’nin bağış reklamları hariç bir reklama rastlarsanız bu muhakkak tarayıcınızdan kaynaklanıyordur açıklaması yapıldı. Wikipedia’nın asla reklam yapmayacağını ve reklam almayacağını vurgulayan yetkililer böyle bir şey gördüğünüz zaman bunun Wikipedia’dan kaynaklanmadığını bilin uyarısı yaptı.

Daha Fazlası


1 127

Tarayıcı uygulama ve eklentilerinden meydana gelen bu duruma örnek veren yönetici bir Chrome uzantısından örnek verdi. I Wamt This isimli uzantı Wikipedia’da reklam görmenize neden oluyor. Durumun Wikipedia’nın prestijinden yararlanmak isteyen kotü amaçlı kişiler yüzünden yaşandığı tahmin ediliyor. Sanki Wikipedia’nın para kazanması için reklamlara tıklanması gerektiği gibi bir izlenim yaratmaya çalışan kötü niyetli kişiler bu şekilde gelir elde etmeyi planlıyor.

Önlem almak için en başta bilmediğiniz ve güvenmediğiniz hiçbir eklentiyi ya da uzantıyı tarayıcınıza yüklemeyiniz. Bununla birlikte tarayıcılarınızın son sürümünü kullanın. Bilgisayarınızı bir zararlı önleyici ya da antivirüs programı ile taratın.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri