Yaz Konserlerine Start Verildi

Daha Fazlası


1 127

Webduzzi.com Sizler için yaz konserlerini ve tarihlerini araştırdı.

Yaz konserleri denildi mi akıllara gelen ilk yerlerdendir boğaza kucak açmış Turkcell Kuruçeşme Arena. Nitekim İstanbul’un güzelliğine güzellik katan eşsiz boğaz manzarası karşısında sevdiğiniz sanatçılarla buluşacağınız yaz konserleri için start verildi. 14 Haziran ile 21 Eylül tarihleri arasına yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ağırlayacak olan Turkcell Kuruçeşme Arena sizleri de bu büyülü atmosfere davet ediyor. Bu yıl sizleri bekleyen birçok sanatçıyı keyfinize keyif katacak boğaz manzarası karşısında dinlemek istiyorsanız, haydi sizlerde Arena’ya.

Sizlere bu yıl en sevilen popüler parçaları ile eşsiz bir eğlence yaşatacak olan birçok dünyaca ünlü yabancı starın; müzik serüvenleri, sanat hayatlarını taçlandıran ödülleri ve hafızalara kazınan şarkıları ile ilgili tüyoları sizlerle paylaşıyorum. İşte bunlara dikkat !

Şimdiye kadar beş kez Grammy’e aday olan Amerikalı şarkıcı Macy Gray ‘En İyi R&B Kadın Vokali’ dalında da büyük ödülü evine götürmüştü. Gerçek ismi Natalie Hinds olan sanatçı, sıra dışı, boğuk sesiyle Billie Holiday, Tina Turner ve Betty Davis gibi güçlü seslerle beraber anılıyor.

İlk olarak 1991 yılında ‘Mama Said’ albümünü çıkaran Lenny Kravitz ‘It Ain’t Over Till It’s Over’, listelerde ilk 10’a girmeyi başardı. Bundan sonra da ‘Are You Gonna Go My Way?’ adlı üçüncü albümünü çıkardı. Bu arada çektiği bir kliple, MTV Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Videosu’ ödülünü aldı. Aynı anda Grammy ödüllerinde de ‘En İyi Rock Şarkısı’ ve ‘En İyi Vokal Performansı’ dallarında aday gösterildi…
Dördüncü albümü ‘Circus’u çalışırken, annesinin hasta olduğunu öğrendi. Bu hastalıktan manevi olarak büyük zarar gören Lenny, acısını yine albümüne yansıttı. Bir süre sonra beşinci albümü ‘5’i çıkardı. Bu albümün çıkış parçası ‘Fly Away’, ona hayatında ilk kez Grammy ödülü kazandırdı. ‘En İyi Erkek Rock Performansı’ dalında ödüle layık görüldü. Bunun dışında ‘American Woman’ ile de aynı dalda Grammy ödülü kazandı. 2001 yılında ‘Lenny’ adlı albümü dinleyicilerle buluştu. 12 şarkıdan oluşan ‘Lenny’de, enstrümanların çoğunu kendisi çaldı. Q Dergisi’nin, “Rock, soul ve hippinin başdöndürücü ve fantastik birleşimi” olarak nitelendirdiği bu albümde yer alan ‘Dig In’ isimli çalışma, ünlü müzisyene 2002 Grammy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Vokal Performansı’ ödülünü kazandırdı.

Güçlü ve geniş oktavlı vokaliyle tanınan Tom Jones 1965’ten bu yana 100 milyonu aşkın albüm sattı. Güçlü ses hakimiyeti ve canlı performansıyla konserlerde göz dolduran sanatçının en popüler parçaları ‘She’s a Lady’, ‘Delilah’, ‘Chills and Fever’, ‘Sex Bomb’, ve ‘Thunderball’.

1960’larda müzikal kariyerine başlayan Enrico Macias kariyerindeki 50 yılı geride bıraktı. Bugüne kadar yayınladığı yüzlerce kayıtla milyonlarca satış yapan sanatçı, sadece Fransa’da değil Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinde geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Bestelemiş ve/veya seslendirmiş olduğu pek çok eser, Türk sanatçılar tarafından da defalarca dilimize uyarlandı.

 

Turkcell Kuruçeşme Arena’da gerçekleşecek konserlerin biletlerini Biletix’den satın alabilirisiniz. Konser programı ise aşağıdaki şekilde olacak:


2 Haziran – Ozan Çolakoğlu
4 Haziran – Macy Gray
10 Haziran – Pepe konseri
14 Haziran – MFÖ
15 Haziran – Sertab Erener
20 Haziran – Murat Boz
21 Haziran – Altın Örümcek Ödül Töreni
23 Haziran – Sıla
26 Haziran – Tom Jones
30 Haziran – Bi Büyük Fest

5 Temmuz – Anadolu Ateşi
6 Temmuz – Sibel Can
7 Temmuz – Funda Arar
10 Temmuz – Zülfü Livaneli
12 Temmuz – Ajda Pekkan
17 Temmuz – Jill Scott
18 Temmuz – Kenan Doğulu
21 Temmuz – Gazino Show
26 Temmuz – Enrico Macias
28 Temmuz – Mustafa Ceceli

5 Ağustos – Troya
11 Ağustos – İnce Saz
24 Ağustos – Gülben Ergen
25 Ağustos – Cafe Aman İstanbul
29 Ağustos – Gazino Show 2
1 Eylül – Yalın
15 Eylül – Serdar Ortaç
21 Eylül – Beirut
4 Ekim – Lenny Kravitz

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri