TELEPATİ NEDİR?

Daha Fazlası


1 12
Telepati: İki beyin arasındaki paranormal bilgi alış verişine verilen addır.Telepatiyle zihin okumayı birbirine KARIŞTIRMAMAK lazımdır.Telepatide bilgiyi alan kişi, veren kişi bilgiyi verdiği sürece alır.Bunun haricinde bilgi alamaz.Fakat zihin okumada alıcı kişi karşısındaki insanın haberi olmadan aklından geçenleri algılayabilir.Telepati yasal olanı, diğeri ise yasal olmayan diyebileceğimiz bir hadisedir aslında.

Bu konuda ileri düzey bilimsel araştırmalar SSCB döneminde Ruslar tarafından yapıldı.Uzaya ilk çıkan Rusya, astronotlarını bu konuda eğitti.

Ünlü telepat ve zihin kontol dehası Wolf MESSİNG 2. dünya savaşında Rusya’ya(Sovyetler Birliğine) sığındı, Hitler tarafından kellesine Milyon dolarlık ödül kondu.Rusya’da Stalin’in bu yönde baş danışmanı olması 2. dünya savaşının seyrini değiştirdi.Nazi Almanya’sı yenik düştü.Messing İmparatorluğun İç Lideri bir kahraman olarak anılmaktadır.

Elde edilen verilere göre bazı hayvanlar arasında da böylesi bir anlaşma ve hissetme bağlantısı vardır.
Rusya’da 1967 yılında yapılan deneyde EKG cihazına bağlanan bir tavşanın yavrusu 200 km. uzakta bir yerde öldürüldü; anne tavşanın kalp atışları 5 katına, beden ısısı 2 katına çıktığı tespit edildi.

Beynin ön bölgesinden kişiler arası bir nevi internet bağlantısı olduğu da bilim dünyasında 2007 yılında onaylandı.
Her insanın bir IP kodu vardır-ki telepatik bağlantıya geçenler arasında bu en önemli faktördür.
Soyut bir konu olduğu için şarlatanlığa, fantaziye, şizofrenik uğraşılara müsaittir.

Cinlerle bilgi almak ise telepati değildir.Parapsikolojinin başka bir konusudur.

Telepati AYRICA duygu yönüyle birbirlerine bağlı insanlarda çok görülen bir hadisedir.HEPİMİZ istemeden bir çok kez bunu başarmışızdır ama farkında değilizdir.Örneğin, severek beraber olduğunuz bir arkadaşınızı düşündüğünüzde onun sizi o an telefonla araması buna bir örnektir.Siz ona en düşük seviyede sinyaller göndermişsinizdir ve o sinyaller bu kişiyi uyarmış, O da sizi aramıştır.Siz bunun bir tesadüf olduğunu sanarsınız. 

Telepati her insanın çalışarak geliştireceği bir YETENEKTİR ve çeşitli çalışma platformları vardır.
Hz. Peygamberin (sav) “Kalpten kalbe yol vardır” sözü konuyayla yakından alakalıdır.


Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri