Facebook Sayfa Düzenleme Nasıl Yapılır

Evet webduzzi.com okuyucuları biliyorumki çoğunuz facebook uzmanı oldunuz:=) 8 yaşından 80 yaşına kadar herkesin girdiği facebook sosyal ağ adından’da belirdiği gibi ağıyla etrafımızı sarmış durumda.Ama belki bilmeyenler ve yeni öğrenenler için facebook sayfası nasıl düzenlenir onu sizlerle paylaşacam.

facebook sayfa düzenleme , önceki konumuzda facebook da sayfa açma yı anlatmıştık.Sayfayı açtıktan sonra işlem bitmiyor sayfanızı beğendirmek istiyorsanız sayfayı düzenlemeniz gerekir.Bu konuda sayfayı düzenlemenin ilk adımlarını anlatacağım.Kolay gelsin..

İlk baştayukardaki beğen butonundan kendi sayfamızı beğeniyoruz

 

beğen

sonra sayfamıza profil resmi seçiyoruz sayfanızın içeriği ve adıyla uygun olması sayfanızın görselliği için en iyisidir.

görsel
Daha Fazlası


1 35

Profil resmi yüklemek için bu kısımdan Görsel Yükle linkine tıklıyoruz.Ve karşımıza şöyle bir kutu geliyor;

profilresmiyüklemek

Dosya seç e tıklıyoruz ve bilgisayardan resmi seçiyoruz resmi seçtikten kendisi otomatik yüklüyor zaten.

Remimizide yükledikten sonra arkadaşlarımıza davet yollamanın zamanı gelmiş demektir.Sayfamızı ilk olarak ekli olan arkadaşlarınıza beğendieceksiniz diye bir kaide yok ama arkadaşlarınızla paylaşmabız daha çok yayıgınlaşmanızı sağlar.Sayfanızı arkadaşlarımıza önermek için Arkadaşlarıma Öner butonuna tıklıyoruz.

arkadaşlarını davet et

Karşımıza arkadaşlarınızın oludğu bir kutu gelecek.Ordan sayfayı önermek istediğiniz veya bütün arkadaşlarınızı seçip aşağıdaki ”Send Recommendations” butonuna tıklıyoruz

Arkadaşlar Burda Görünecek

E-posta adresinizde arkadaşlarınıza davetiye yollamak isterseniz Hayranlarına duyur kısmından Kişileri Aktar butonuna tıklayın karşınıza  hayranlarına bildir diye bir kutu gelcek orda kişilerinizi aktarmanız için 2 seçenek gelcek hangisini kullanmak isterseniz o alanı doldurun.

Bunuda yaptıktan sonra artık sayfa duvarımızda birşeyler paylaşma vakti geldi.Sayfa duvarnızda paylaştığınız içerikler paylaşıldıkça sayfanız daha çok beğenilir.Ne kadar ekmek o kadar köfte (: Bunun için 4. seçeneğimiz olan Durum güncellemeleri paylaş kısmındaki Güncelleme paylaş butonuna tıklıyoruz ve sayfamızın duvarı karşımıza geliyor.Burda ne paylaşacağımızı seçiyoruz. 4 tane seçeneğimiz mevcut.Durum,Fotoğraf,Bağantı,Video.Video paylaşmanız sizin için daha faydalı olacaktır çünkü en çok üye videoalrdan gelir ama bölyle diyede sürekli videoya yüklenmeyin fotoğraf varsa web sitenizden bağlantı yazı falanda paylaşın.

Evet bugünkü konumuz bu kadar orda bir seçenek daha mevcut.Bu seçenek web sitesi olanlar içindir.Web sitenizde sayfanızı paylaşarak dahada çok üye çekebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri