Android nedir? Yeni başlayanlar kılavuzu..?

Android nedir? Yeni başlayanlar kılavuzu
Daha Fazlası


1 64

AÇIKLANAN Android yazılım ve cep telefonları için hızlı rehber

Google’ın Andy Rubin günlük Android cihazlar 500.000 aktivasyonları olduğunu artık anons ile, Google’ın işletim sistemi büyük zaman isabet ettiği açıktır.

Ancak, bu gibi telefonların serbest bırakılması için Phones4U reklam “Yeni Android cep telefonu” olarak dükkan rağmen Sony Ericsson Xperia Arc ,LG Optimus 2X ve HTC Wildfire S , birçok insan hala sol bir Android telefon nedir? “soran Ve nasıl olmalıdır Bir Android tablet? “

Android PC’ler işletim sistemi olarak Microsoft Windows çalıştırmak bu kadar aynı şekilde, cep telefonları ve tabletler için bir işletim sistemidir. Bu, Google tarafından tutulan ve birkaç farklı versiyonu geliyor oluyor. En yeni tablet sürümü 3 bir varyantı çalıştırırken yazıldığı anda, mobil telefonlar, Android sürümü 2 bir varyantı çalıştırın.

2.x ve Android 3.x sürümleri arasındaki fark esas onlar sağlanan ekran alanı kullanmak nasıl olduğunu. Android 3.x tabletler üzerinde çalışmak üzere tasarlandığı için, onun uygulamaları tek seferde ekranda daha fazla bilgi sığdırmak mümkün olduğu değiştirilmiştir. Android 2.x cihazlar, bazı fiziksel düğme (genellikle Ev, Geri, Menü ve Arama tuşları) dahil etmek eğilimindedir Ayrıca, arayüzde gezinti için tüm düğmeleri koyar.

Android standart düzeni uygulamaları başlatmak için kısayollar içerebilir, ya da müzik ya da kontrolü Facebook güncellemeleri gösteren olarak bir tek fonksiyon, hizmet küçük programlar widget içerebilir Ana ekranlar bir dizi sahip olmaktır.

 

ANDROID 2.3: Bu standart Android 2.3 Ana ekranı gibi Google Nexus S görülen

Ana ekranlar itibaren, üzerinde diğer uygulamalar tüm bir menü getirebilir.Çok az Android arayüzü içinden yapılır, ancak bunun yerine size arama telefon ya da kişiler üzerinden tarama dahil olmak üzere, yapmak istediğiniz şey için bir uygulama başlattı.

Android kendisini telefon çevirici, metin mesajlaşma istemcisi ve telefon numarası depolama dahil olmak üzere bir cep telefonu kullanmanın hayati fonksiyonları içerir. Ayrıca Google, Gmail e-posta istemcisi, Google Maps (ücretsiz turn-by-turn navigasyon uydu hangi özellikleri) ve YouTube da dahil olmak üzere, bazı ek uygulamalar sağlar.

Bunun ötesinde, aynı zamanda satın alabilirsiniz ya da daha fazlasını yapmak için telefon ya da tablet etkinleştirmek için ücretsiz diğer birçok uygulamalar için indirin. Siz Android Market’ten veya bu GetJar veya Amazon AppStore gibi diğer kaynaklardan gelen bu uygulamalar alabilirsiniz.Onlar da bir mağaza kullanmadan, elle bir Android cihaz üzerine yüklenebilir.

Bu uygulamalar, Facebook kullanan belgeleri oluşturmak, bu Dropbox gibi çevrimiçi depolama hizmetlerine erişmek için yollar içerebilir, ya da mevcut oyunları büyük bir aralık var. Bazı sosyal ağlar ve Facebook hesapları için telefonunuzda kişinin iletişim bilgileri bağlamak, örneğin, ve otomatik gibi kendi doğum günü gibi ayrıntılar üzerinden çekin sağlayan, varsayılan olarak bazı Android telefonları entegre edilmiştir.

Android üreticileri Google kullanmak için ödemek zorunda değilsiniz, yani açık kaynak, ve bunu değiştirmek için özgürsündür. Bu donanım, geniş ekranda yüksek uç telefonlar için küçük bir bütçe telefonlarından fiyat değişen geniş bir yelpazede kullanılan anlamına gelir.

Üreticileri Android çimdik mümkün olduğundan, farklı şirketlerin telefonlarında oldukça farklı görünüyor olabilir. HTC’nin Sense gibi gibi telefonlar için kendi uygulamaları ve sosyal ağ özellikleri eklemek için çağıran bir bindirme kullanan HTC Desire S . bile güçlü bir gösterişli 3D Ana ekran ekler HTC Sensation.

HTC SENSE: HTC standart Android arayüzüne ince değişiklikler yapar

Samsung bu gibi onun yakışıklı, üzerinde TouchWiz adında bir kaplama kullanır S2 Samsung Galaxy kendi Android telefonlar şirketin olmayan Android telefonları gibi daha bir çok görünmesini sağlar.

SAMSUNG TOUCHWIZ: Samsung Galaxy S2 TouchWiz 4.0 arayüzü Samsung'un en son sürümü çalışır

Şu anda, üreticiler tarafından çimdiklenecek Android 3.0 tablet için mümkün değildir, bu nedenle bu gibi tablet Motorola Xoom ve Samsung Galaxy Tab 10.1 hemen hemen aynı görünüyor. HTC aslında Android 2.3 kullananHTC Flyer hala ona Sense bindirmesi eklemek böylece tablet.

ANDROID 3.0: tabletleri üzerinde Android Ana ekran widget'ları ve uygulamalar için daha fazla alan sunuyor ve alt sol navigasyon tuşları vardır

Cihazınızı üzerine müzik ve film yüklemek ve sorunsuz bir şekilde oynamak kolay yüzden Android, inşa edilmiş çok sayıda medya özellikleri vardır. En sık kullanılan video formatlarını bazıları gibi en yaygın ses dosyası formatlarını destekler. Birçok üretici de daha az yaygın biçimleri bazı desteği eklemek.

Medya (örneğin DoubleTwist olarak bunu yapmak için bazı üçüncü parti araçları olmasına rağmen) Android için istemci senkronizasyonu iTunes benzeri hiçbir resmi var. Çoğu durumda, bilgisayarınıza bağladığınız zaman, USB flash sürücü olur aynı şekilde, harici depolama olarak görünecektir.Sizler de sadece onlar üzerinde kopyalamak için ona müzik ve video dosyaları sürükleyebilirsiniz. Cihazınızı prizden çekerken, medya için tarama ve müzik çalar uygulaması için olacaktır.

Google düzenli bir bilgisayara bağlanmaya gerek kalmadan doğrudan telefona ya da tablet indirilen Android için güncellemeler. Bu güncelleştirmeler genellikle hız ve pil ömrü iyileştirilmesi gibi diğer yeni özellikler getiriyor. Ancak, tüm cihazlar aynı zamanda bu güncelleştirmeleri almak ve birçok hiç almazsınız. En son Android güncelleme cihazınıza geliyor zaman takip kalmak istiyorsanız, Webduzzi.com’u takip edin

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri