Sosyal Medya’da Başarı için Anahtar Kelimeler Neler?..!

Geçenlerde Taylor Pratt (tarafından büyük bir tanıtıma katıldı @ taylorpratt San Diego OMS de Raven Araçları). O, gelişmiş sosyal angajman için içerik pazarlama kullanmanın önemi üzerinde duruldu.

TopRank müşteri odaklı içerik pazarlama kavramı için uzun bir zaman ve iyi bilinen bir savunucusu olmuştur. Yıllar boyunca biz SEO, sosyal medya ve içerik pazarlama sektöründe değişim gördük ve başarılı bir online strateji yürütmek için müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için içerik oluşturmak gerekir zamankinden pazarlamacılar daha şimdi daha çok, hızlı bir oranda büyür. Sosyal medya oyun gelişiyor sadece ama bizim seyirci bu bilgileri tükettiği şekilde sürekli değişiyor.

Aslında, NM Incite (bir Nielsen / McKinsey Company) tarafından yapılan bir çalışmada bulundu 2 5 sosyal medya kullanıcılarının mobil cihazlar sosyal platformlar erişmektedir.

Ek cihazlar piyasaya çıkmaktadır gibi içerik pazarlamacıların bu eğilimlerin farkında olmalı ve  optimize edilmiş içerik oluşturmak  bilgisayarlar için değil, sadece ve Internet uyumlu cihazlar, ancak müşterileri için de.

Nasıl Müşteriler Sosyal Medya Erişim musunuz?

Pratt da içerik pazarlamacılar etkili yeni müşteriler hedeflemek için geçmesi gereken farklı devirlerde bazı değerli bilgiler verdi.

Keşif

Eğer yeni bir müşteri başlatması her zaman ilk adımı nedir? Ben bu keşfi genellikle ilk adım satış sonrası (veya satış öncesi) olduğu bahis için gidiyorum. Bu yeni bir sosyal medya kampanyası başlatırken kendi şirketi ile benzer bir yaklaşımla esastır. Lütfen ilk keşif çalıştırırken arıyor olmalıdır ana kalemlerin bazıları şunlar olabilir:

 • Marka söz
 • Ürün söz
 • Kelime söz
 • Rakip söz
 • Etkileyici söz

Ayrıca sizin önünüzde almak istiyorum etkileyen önemli, katılmak gereken sosyal siteler tespit başlar ve trend veya popüler olan konular tavsiye edilir.

Dinleme

Şu anda marka ve endüstrisi hakkında söylenenleri keşfetti sonra gerçekten dinlemeye başlamak zamanı geldi. Derin sona kafa ilk atlamak için çalışılıyor Aradığınız sonuç vermeyeceği. Müşterileriniz sosyal medyayı kullanarak nasıl izleme başlayın. Onlar özellikle ağrı noktaları veya sorunları paylaşmak mı? Onlar belirli bir şekilde ipuçları veya tavsiye arıyorsunuz? Bu, onlar herkes etkileşim aynı şekilde müşteriler ile etkileşim şarttır. Ayrıca belirlemek isteyebilirsiniz:

 • Nerede katılıyor?
 • Zaten sen ne diyorsun?
 • Her sosyal ağ üzerindeki etkinlik düzeyi nedir?

Planlama

Pratt işleminin planlama aşaması için çok yorum içeren bir formül paylaşılabilir. Öncelikle iş hedeflerini belirlemek istiyorum. Bu müşteri hizmetleri geliştirerek daha fazla satış üretmek için her şey olabilir. Diğer hedefler şunlar olabilir:

Daha Fazlası


1 127
 • Marka duyguları geliştirin
 • Marka savunucuları üret
 • Markanızı ulaşmak artırın
 • Satış döngüsü azaltın
 • Lütfen ürün yorumu veya derecelendirme geliştirin

İkinci adım, kuruluşunuzun değer katmak belirlemeyi gerektirir. Onlar da sizin şirket söz sözcükleri müşterilerinize veya potansiyel müşteri sıralama kullanarak hangi belirlemek için çalışın.

Son olarak bağlılık düzeyini tanımlamak gerekir. Eğer etkileşim üzerinde ne sıklıkla planlıyorsunuz? Eğer ilgi çekici bir sosyal medya stratejisi oluşturmak için ne adımlar atmalıyız?

Icra

Sosyal medya kampanyası uygularken bu pazarlamacılar gibi bunu diğer online pazarlama stratejileri ile uyumlu hale nasıl gördükleri çok önemli.  SEO, sosyal medya ve içerik pazarlama yakınsama artık bir seçenek değil, bir zorunluluktur.

Ölçüm

Sizin marka bilinirliğini ölçmek başlandığında, dört özel KPI akılda tutmak için var vardır.

 • Marka bilinirliği
 • Ses Payı
 • Nişan
 • Ulaşmak

Tarafından yeni bir rapor Altimetre Grubu KPI her Yukarıda listelenen oluyor hesaplamak için belirli formüller sağlar.

Bir müşteri odaklı sosyal medya stratejisi oluşturmak dahil pek çok adım olmasına rağmen bu çabaya değer. Korku var, senin emrinde birçok itibar yönetimi ve sosyal medya nişan araçları vardır. Diğerleri hiçbir ücret ödemeden iken bazıları aylık bir maliyet gerektirir.Piyasada bulunan araçlardan bazıları bugün şunlardır:

Unutmayın, başarılı bir sosyal medya kampanyası için anahtarlarından biri sorular .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri