B2B İçerik Pazarlama ve Sosyal Medya ile kazanın 5 Yolları..!

B2B online pazarlama, içerik ve medya dünyasında eğitmek ve büyük bir başarı ile uzun bir satın alma döngüleri boyunca müşterileri ikna etmek için çeşitli biçimlerde kullanılmıştır. Son birkaç yıl içinde ben umutları çok sosyal kanallar sayesinde keşfedilen ve marka tarafından yayınlanan tüketim yararlı içerik farkındalık, ilgi ve dikkate ilk evreleri ile kendilerini önde gelen birçok B2B pazarlamacıları öğrendik.

Akıllı içerik ve sosyal angajman sonucu bir kısa satış döngüsü ortalama ve hatta sipariş hacmi ve tavsiyeleri üzerinde etkisi olabilir satış tartışmalara almak zaman daha kaliteli ve eğitimli bir tüketici olduğunu.

İçerik pazarlama sosyal web üzerindeki Halkla İlişkiler SEO birçok alanda sıcak bir konudur. Artan popülaritesi rağmen, birçok pazarlamacılar “daha fazla içerik” içerik pazarlama olduğunu düşünüyorum. Içerik nedir pazarlama ile önemli özel bir izleyici kitlesine ve bireysel bir nesne olarak ve genel bir stratejinin parçası olarak spesifik sonuçlar için tasarlanmış bilgi düşünceli yaratılmasıdır.

İçerik eğitici ve tamamındaki, farkındalık gelen savunulması ile yolculukta müşteri adayına rehberlik eder bir ikna aracı  müşteri yaşam döngüsü .

İçeriği daha nitel bir yaklaşım için, burada sosyal web üzerinde içerik pazarlama çabaları en iyi şekilde yapmak için ipuçları şunlardır:

1. Planlama

Sosyal medya uygulamaları ve platformlar ile deneme pratik bir ilk adım olmakla birlikte, birçok B2B Pazarlamacılar bir strateji olduğunu düşünüyor. Hedefleri, izleyici ve yaklaşım sosyal deney için izin değil, aynı zamanda sosyal içerikli iş sonuçlarına ulaşmada bazı yapı ve hesap şirketlere sağlayabilir.

Sosyal içerik planları taş koymak gerek yoktur. Aslında, sosyal medya içeriği ile bu tür planları için uyarlanabilir ve analitik girdi yeteneğine sahip olması ve büyüyen bir ağ üzerinden veri katılımı arttıkça iyileştirmeler iteratif önemlidir. Bir plan, pazarlamacıların daha iyi değerlendirmek ve de kendi sosyal medya girişimleri büyütmek yardımcı olacaktır.

2. Prospect Merkezli

Sadece self-promosyon için bir dağıtım kanalı olarak sosyal medya platformları görüntülemek Şirketler genellikle Ulaşmaya çalıştığınız çok müşterileri için değer yaratmak için başarısız.

İnsanlar genelde Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, blogging, Pinterest ve kurumsal basın bültenleri, ürün duyuruları ve promosyonları sekmeleri tutmak için diğer sosyal uygulamalar kullanmayın. Sosyal medya kullanımı için nedenleri çoğunlukla kişiseldir. Bir Pew Araştırma Merkezi’ne göre  araştırma , “sosyal medya kullanıcılarının üçte ikisi mevcut arkadaşlar ve aile üyeleri ile temas halinde kalmak, onlar bu siteleri kullanmak önemli bir neden olduğunu söylüyorlar.” kişisel ağlar üzerinde çekici ile, tüketiciler kesinlikle onlar gibi markalar ile bağlantı ama sosyal içerik yayınlama nasıl davrandığını çok marka aksine, bu bağlantıları sosyal web deneyimi değil, bunun için bir sebebi vardır.

B2B pazarlamacılar müşteri ihtiyaçları, çıkarları, hedefleri ve satın alma döngüsü boyunca ağrı noktaları sempati ile sosyal içerikli çok daha iyi başarı elde edebilirsiniz. Görüş umudu noktasından şeyleri görüyorum B2B pazarlamacıları, yürütmektedir rezonansa sosyal içerik türünü oluşturmak için bir çözüm ya da kolaylaştırıcı olarak hizmet veren bir içerik ve sosyal medya bir yaklaşım geliştirmelerine yardımcı olacak, ve ortak olur. Umudu merkezli sosyal paylaşılan içeriği alır gibi, yapanlara birçok bakın veya müşteri haline gelecek.

Daha Fazlası


1 127

3. Get ver

Self-promosyon ile birlikte, B2B pazarlamacılar sosyal topluluklar marka onlara istediği şekilde davranmaya beklediğiniz bir eğilim var. Ben toplum ve katılımı teşvik etmek istiyorum B2B pazarlamacıları ile paylaşmak istediğiniz bir kılavuzdur: “almak için ver.” Bir satış elde etmek için bir satış Saha vermek anlamına gelmez bu.

Bunun yerine, karşılığında hiçbir şey beklemeden önce değerli bir şey sunmak. Aslında onlara bir sosyal içerik planı için ilham kaynağı olarak değerli ne bulmak tüketiciler ve etkilemeye edenler özellikle öğrenmek için akıllıca olur. Izleyiciler nasıl tepki dinlemek ve ayarlamalar yapmak, yararlı bilgiler sunun. Sonra tekrar.

Tüketici ve kurumsal ihtiyaçlara toplumsal içeriği ile bir araya geldi nereye müşteri ve marka iş hedeflerini hem de düşünceli değer yaratmada bir yatırımdır.

4. Tanıtım

B2B pazarlama bütçeleri bir çok şirket için içerik oluşturma yatırım yaptık, ama çok titiz büyük içerik bilgilerinin kalitesini tamamen dayalı dikkatini çekmek için bırakılması gerektiğini hissediyorum. Içerik gerçekten iyi ise, tüm başlıbaşına trafik ve nişan çekecek bir duygu var. Bu, özellikle rekabetçi bir kategoride, naif bir bakış açısı var ve aynı zamanda marka, veya değil hazır bir topluluk olup olmadığı hakkında bazı güçlü varsayımlar yapar.

Bir ile hub and spoke yayıncılık modeli, temalı içerik bir marka için bilinen istediği konular için kaynak “gitme” temsil eden bir depoya yayınlandı. Aynı zamanda, bu içeriği konuşmacı veya ilgilenen toplumlar arasında sosyal kanallar teşvik edilebilir. İnsanlar genelde yenilikleri keşfetmek için içerik tanıtım güveniyor. Promosyon trafik, sosyal paylaşımlar ve tüm arama motorları ve standart ve sosyal arama motoru görünürlüğünü artırmak için yararlı sinyalleri olarak hizmet verebilir bağlantıları çekebilecek.

Promosyon paylaşılan hak içeriği ile iyi çalışır. Içerik Bu tür iyi olduğunu, sosyal ağlara bir söz yapar. Bir B2B marka sürekli oluşturmak, optimize, sosyalleşme ve büyük içerik teşvik durumunda, topluluk bile hisse tavsiyeleri, nişan, bağlantıları ve satışlar ile cevap verecektir.

5.. Analiz ve optimize

Onların sosyal içerik yolculukta olgunlaştıkça, B2B şirketler açıklamaları yayımlamak ve onların sosyal medya katılımının bir parçası olarak çeşitli aralıklarla içeriğe katkıda, sosyal profillerini geliştirmek. Hatta aktif tüketiciler için arıyor ve sosyal web üzerindeki bahsettiğini empati için bir yol olarak arama anahtar ve sosyal konularda sosyal içerikli optimize edebilir.

Bu bulmacanın kayıp bir parçası sürekli izleme ve analiz önemidir. Bir dediğim süreç, sosyal içerik oluşturma ve optimize içerir “arama ve sosyal iyileştirme döngüsü”. Var Yararlı içerik oluşturulur ve terfi gibi, paylaşılan ve hayranları, dostları, takipçileri, abonelere çeker alır.

Topluluğu büyüdüğünde, bağlantılar ve trafik daha da paylaşım marka içeriği ile ilgilenmektedir. Nişan, arama görünürlüğü ve sosyal paylaşım artış markası içerik oluşturma artırabilirsiniz ile zengin bir veri kümesi sağlar. Bu bir marka ilham verici iş sonuçları, sosyal içeriği etkinliğini iyileştirmek için ne kadar etkili artırabilir hipotez, uygulama ve analiz bir döngüdür.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri