Batarya Ömrünü Uzatmak Laptop Telefon

Sizlere çok büyük bir bilgiyi paylaşacam laptop ve telefon bataryalarının şarj sorununu çoğumuz biliyor vede şikayet ediyor buna bir nevi çözümü sizlere sunmak istiyorum

Arkadaşlar kullandığımız laptop ve telefon gibi bataryası önemli cihazlarda dikkat etmemiz gereksinim duyulan hususlar var. Bahsettiğim noktalara dikkat etmezseniz, pilinizin doğrusu bataryalarınızın ömrü kısalır ve çabuk bozulur. Gün içinde telefonumuzun şarjı bittiğinde ne kadar zor durumda kaldığımızı bilirisiniz. Aynı halde elektrikler kesildiğinde ya da dışardayken laptop’umuzun bataryasındaki her bir dakika oldukça değerli.

Elektronik cihazlarımızın yeniden doldurulabilir pilleri doğrusu bataryaları var ise, şarj ederken şunlara dikkat edelim.

Daha Fazlası


1 182
  • Asla kısa süreli şarj etmeyin. Bu bataryayı yıpratır.
  • Dolu bir bataryayı şarjda bırakmayın. Gece takarım sabah dolar diye düşünmeyin.
  • Haftada en az bir kere bataryayı sonuna kadar bitirin.
Bunlar oldukça önemli açmak gerekirse şu şekilde, laptop kullanırken bataryası bilgisayara takılıysa bununla beraber elektrik fişini takmanız demek bataryanın mahvolması demek. Bu biçimde yaparsanız pilinizin ömrü kısalır ve sorunlar çıkarır. Doğrusu, bir cihazı elektriğe takılıyken kullanmak istiyorsanız bataryasını çıkarın. Böylelikle ömrünü en fazlaca seviyede tutarsınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri