Facebook Zaman Tünelinin Kullanılmasında Markaların En büyük 7 örnegi

Duymuşsunuz veya duymamışsınızdır, son zamanlarda( tam olarak 30 mart 2012 itibariyle) Facebook sayfalarında Timeline sayfaları için yeni düzene geçildi. Daha iyi bir sosyal ağ üzerinde, kendi markalarının pazarlanmasının yanı sıra, daha iyi bir sosyal varlık verebilmek, yeni düzenin gelişi ile birlikte marka ve işletmeler için daha fazla fırsat vermektedir.

Evet arkadaşlar işte bu statejiyi  en iyi uyguluyan şirketleri bir görelim..!

1.

Coca Cola
Coca Cola

Facebook üzerindeki en popüler markalardan biri olan Coca-Cola, sosyal medya üzerinden nasıl etkili bir pazar oluşturmayı ve 41 milyon beğeniye nasıl ulaşılacağını kesinlikle anlamışa benziyor.

2. Redbull

Redbull
Redbull

Sosyal medya alanındaki bir başka büyük oyuncu olan  Redbull, zaman çizelgesindeki yarış sürecini kendi boğa logosunu en önde tamamlayarak noktaladı.

3. Starbucks

Starbucks
Starbucks
Daha Fazlası


1 127

Popüler kahve zinciri Starbucks, kaliteli ekip kadrosuna ve kendi popüler kahve perakende işine odaklanmış gözüküyor.

4. Skittles

Skittles
Skittles

Skittles, sosyal pazarlamadan gerçekten iyi anlamaktadır ve katılımı teşvik edecek promosyon olarak hayranlarına, bazı muhteşem hediyeler kazanma şansı sunmaktadır. Skittles markaları ise, canlı ve hayat dolu bir tasarıma sahip.

5. Old Spice

 Old Spice
Old Spice

Old spice geçen yıl olan, ben bir at değilim, ile son derece başarılı olan pazarlama kampanyası ile, sosyal medya varlığını online pazarlama ile korumuştur. Markalarının arasını daha da geliştirmek için, videolarına yanıt  yaptığım 100 tweetler örnek olacak.

6. Disney

Disney
Disney

On yıllardır bizim çocuk iken sevdiğimiz çizgi fimleri oynatan büyük sinema şirketi olan Disney ve ayrıca Facebook ta güçlü sosyal medya varlıklarından birine sahiptir. Onların zaman çizelgesi sayfası, Disney in geçmişinden farklı değildir.

7.  Oreo

Oreo
Oreo

Oreo, şimdiki arkadaş listesi ile güçlü bir marka varlığına sahiptir ve 25 milyondan fazla beğeneni olarak küresel olarak güçlü bir etkiye sahip markalardan biri.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri