Reklamların En önemli Noktası Başlıklar

Reklamın en önemli unsuru başlıklardır.Ne kadar iyi bir başlık okadar dikkat çekmesidir,genelde insanlar bir reklamın başlığına bakıp ona göre içeriğini incelediklerini pek çok kez görüyor ve bizlerde içinde olmak üzere şait oluyoruz.Bir şarkının adını görüp,devamını kendisi’nin getirmesi şarkının onda bıraktığı etkiyle alakalıdır.Lakin reklam formatlarında bu ilişki tam tersinedir.Reklamın değil başlığın,bıraktığı izlenim çok önemlidir.Başlık hem ana amacımızı taşımalı,yani vermek istediğimiz mesajı,hemde çarpıcı olmalıdır.Bu arada amaç: İnsanları tv,gazete,internet,dergi reklamlarında ikinci aşama,dediğimiz gözlemleme,okuma aşamasına teşvik etmektir.

 

Ozaman iyi bir reklam başlığı hangi özellikleri taşımalıdır..? İşte başlığın taşıması gereken özellikleri,ve yakalamak isteği hedeflerin dikkatini çekebilmesi için ipuçlarını,sizlerle webduzzi.com olarak paylaşıyoruz.

Başlık pozitif reaksiyon uyandırmalıdır.

Daha Fazlası


1 127

Kalıcılık için insanların umutlarına odaklanlamılıdır.

içerik deneyimi açısından insanlara heyacan verici olmalıdır.

Başlık birşeyleri müşteriye kolay ve hızlı anlatabilmelidir.

Güçlü ve inovatif kelimelerden oluşturulmalıdır.

Oturup reklamlar için başlık yazdığımızda,çoğu zaman ilk aklımıza gelen fikirler,hoşumuza gider.Zamanla bunların göründüğü kadar iyi olmadığı fikrine kapılırız ve anlarız.Çünkü ikinci,ve üçüncü diğer izlenimler tatminsizlik yaratmaktadır.Yani sadece reklam yapmış oluruz

Farklı yaklaşımlar denemeliyiz.Başlığı düz bir cümle yazmak yerine soru sorabiliriz,varolan kalıpları şekillendirebiliriz.Başlıklarımızla mevcut kampanyalarımızı,insanlara teklif olarak gönderebiliriz.

Güçlü bir başlık rekabetin,aktif olduğu pazarlarda satışlarımıza kuşkusuz etkisi çok yüksek olucaktır.Yeteneğinizi konuşturmanız ve şovunuzu kusursuz yapmanız gerekiyor.Webduzzi.com olarak aktif ve yenilikçi fikirler sizinle olsun

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri