Google Drive. Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın.

Daha Fazlası


1 46
Google Drive
Google Drive. Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın.

Her yerden erişin.

Google Drive, bulunduğunuz her yerde; web’de, evinizde, iş yerinizde ve hareket halindeyken yanınızda. Siz neredeyseniz, dosyalarınız da tamorada. Harekete ve paylaşmaya hazır. Ücretsiz 5 GB’yi kullanmaya başlayın.

Google Docs artık Google Drive’ın bir parçası oldu ve Google Play Store‘da da dönüşüm görüntülendi. Google Drive; rakibi Dropbox’tan 3GB fazla, Skydrive’dan 2GB eksik olarak 5GB ücretsiz depolama alanı sunuyor.Ücretsiz olarak sunulan 5GB size yeterli gelmiyorsa ek olarak alabileceğiniz depolama miktarları ve ücretler şöyle:

 

  • 20 GB (yıllık $5.00 USD)
  • 80 GB (yıllık $20.00 USD)
  • 200 GB (yıllık $50.00 USD)
  • 400 GB (yıllık $100.00 USD)
  • 1 TB (yıllık $256.00 USD)

Ücretlendirme konusunda Google’ın, Dropbox’a göre oldukça cazip olduğu söylenebilir. Örneğin Dropbox’ta 100GB e alan fiyatı yıllık $199 USD ilen Google’da 80 GB ek alan yıllık $20 USD.
Google Drive Windows, MACAndroid ve iOS platformlarında kullanılabilecek. Şu an için iOS uygulaması mevcut değil.

Google Drive’ı rakibi Dropbox’tan ayıran en önemli özelliği ise Google Docs uyumu. Hiçbir ofis yazılımına ihtiyaç duymadan Google Drive ile dökümanlarınızı taşıyıp, istediğiniz yerde görüntüleyebiliyorsunuz. Dosya indirme, yükleme gibi aşamalarda da hizmetin ofis yönü dikkat çekiyor. Örneğin Drive üzerinden 3 adet resmi indirmek istiyorsunuz; isteğe bağlı olarak Drive, 3 resminizi Microsoft Word, PDF gibi formatlarda birleştirip direkt olarak size sunabiliyor.

Ofis kolaylıklarıyla öne çıkan Google Drive’ın tek yeteneği bu değil. Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, yüksek çözünürlüklü dosya formatlarının da dahil olduğu 30 farklı tipte destek sağlanıyor.

Google Drive’ın Android uygulaması ise Dropbox kullanıcılarının alışık olduğu formata sahip. Dosyalarınızı sürücünüzden indirebiliyor, istediğiniz dosyayı da cihazınızda açabiliyor/indirebiliyorsunuz. Yükleme yaparken ofis formatına da dönüştürme imkanınız mevcut.

Google Drive
Google Drive

%99.9 kesintisi hizmet garantisi bulunan Google Drive’ı hiçbir ücret ödemeden Google hesabınızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri