Web Siteme Nerelerden Reklam Alabilirim..!

Bir web siteniz var fakat  reklam alamıyorsunuz.Ozaman bu yazımızı muhakkak okuyun,hangi reklamajansı nasıl nekadar sizlere reklam yayınlatarak para kazandırıyor.

Büyük emekler vererek yayına hazırladığınız siteniz, artan ziyaretçi trafiği ile artık size yük olmaya başlamıştır. Domain (alan adı) ücreti ve Hosting (Sunucu bilgisayar) ücreti her yıl ödemek zorunda olduğunuz düzenli ödemelerdendir. Özellikle hosting ücreti sitenizin büyüklüğüne göre yani sitenizin harcadığı bant genişliğine göre büyük meblağlar tutmaktadır. Artık bu yükten bir nebze olsun kurtulabilmek için sitenize reklam aramaya başlamışsınızdır bile. Peki internetten nasıl para kazanabilirsiniz? Sitenizden nasıl gelir elde edebilirsiniz? Elde ettiğiniz gelirler tatmin edicimidir? Kimlerden reklam alabilirsiniz? Reklam gelirleri nasıl ödeniyor? Bu ve bunun gibi daha bir çok soruyu sıralamak mümkündür. Soru çok ama Cevaplar tatmin edicimi? Elbetteki tatmin edici. Web sitenizden nasıl para kazanabileceğiniz konusunda sizlere rehberlik edebilmek için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Sitenize küçükte olsa bir katkımız olsun isteriz.

Başlangıçta reklamlardan büyük gelirler beklememek gerekiyor. Ülkemizde henüz internet ortamında reklam veren bulabilmek oldukça zordur. Aşağıda Ülkemizde ve Dünyada reklam veren en popüler sitelere yer verilmiştir. Sizde bunları inceleyerek istediğiniz sitelere müracaat edebilirsiniz. Reklam veren sitelerin büyük bir bölümü tıklama başına ücret ödemektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey sahte tıklama yapmamaktır. Sahte tıklamalar hem reklam gelirinizi düşürür hemde reklam veren yayıncının sizi kara listeye alarak reklamlarını sitenizden çekmesine neden olabilir. Zaten sizin hergün sitenizdeki reklamları tıklamanız anlamsız ve denize bir damla eklemekten başka bir şey değildir.

google
google adsense
Daha Fazlası


1 127

GOOGLE ADSENSE

Şu an en popüler reklam veren yayıncı grubu Google platformudur.
Google’ın sunduğu bir çok hizmetten sadece birisi olan Adsense ile sitenizden iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Tıklama başına ya da tıklanılan içeriğe kayıt yaptırma gibi yöntemlerle yayıncıya gelir sağlar. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Googleadsense kayıt yaptırıp kimliğinizi doğrulamanızı ister. Tüm bu aşamalardan sonra siteniz incelenir ve eğer uygun görülürse hesabının aktif hale getirilir. Size sitenizde/sitelerinizde yayınlayacağınız reklam kodları verilir. Bu kodları sitenize ekleyerek reklamları yayınlamaya başlayabilirsiniz. Reklam yerleşimini, renkleri, sitenize göre özelleştirmeniz mümkündür. Değişik ebatlarda yazı ve resimlerden oluşan geniş bir reklam içeriğini sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Google Adsense dinamik yapısıyla sitenizin içeriğine uygun reklamları otomatik olarak belirler ve yayınlar. Bu yapısıyla ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilecek reklamlar sitenizde gösterildiğinden reklamların tıklanma şansını yükseltir. Google adsense üstün kullanıcı tanımlama yeteneğiyle sahte tıklamaları algılar ve engeller. Adsense sahte tıklama yapan yayıncıları tespit ederek kara listeye alır ve hesabını askıya alır.

Elde ettiğiniz geliri anlık, günlük, haftalık, aylık gibi kriterlerle süzerek inceleye bilirsiniz. Hesabınızda biriken para 100 ABD doları olduğunda bu parayı çekebilirsiniz. Para banka havalesi ya da çek yoluyla size ulaştırılır.

Google Adsense sayfasına gitmek için Buraya Tıklayınız

ADBRİTE

adbrtite
adbrtite

Site içeriğinize göre direkt size reklam veren bir kuruluştur.
Adbrite sitenizde yayınladığınız reklamlardan tıklama başına ve gösterim sayısına göre ödeme yapar. Reklam veren kuruluşların reklamını Adbrite aracılığıyla direkt yayınlayabilir yada Network reklamları ile gelir elde edebilirsiniz. Yazı ya da resimlerden oluşan banner reklamları kendi belirleyeceğiniz fiyat üzerinden sitenizde yayınlayabilirsiniz.

 

LINKZ

linkz
linkz reklam

Türkiye’de internet reklamcılığının ulaştığı son nokta LinkZ.
Kelime bazlı reklam yayınlama yapısıyla sitenizin tasarımında hiç bir bozulma söz konusu olmadığı gibi, sitenizde reklamlar için ayrıca bir yer ayırmak durumunda da değilsiniz. Bu iki özellik LinkZ’yi diğer reklam verenlerin bir adım önüne taşıyor. Sitenizde yayınladığınız kelimelerle alakalı reklamları gösteren linkZ, reklamlara tıklanma oranında gelir elde etmenizi sağlıyor.

Text ve Multimedia olmak üzere iki değişik türde reklam yayınlayan şirket, tıklama başı oldukça yüksek gelirler dağıtıyor. Link Z text reklamlarda tıklama başı ortalama 10 cent öderken multimedi reklamlarda tıklama başı ortalama 20 cent civarı ödeme yapıyor. Gelir toplamınız 500$ olduğunda banka hesabınıza transfer gerçekleştiriliyor. Gelirlerinizden %20 stopaj vergisi kesilmektedir.

LinkZ reklam yayıncılarını da özenle seçiyor. Kısacası Link-Z ‘de reklam yayıncısı olabilmek için epeyce yol katetmeniz gerekiyor. Genelde reklam yayınlayacakları sitelere kendisi teklif götüren şirket, diğer siteler tarfından yapılan müracaatlarıda değerlendirmektedir. Günlük en az 5000 tekil ziyaretçiye ve özgün içeriğe sahip, güzel tasarımlı siteler değerlendirmeye alınıyor. Müracatınız monitör onayıyla kabul ediliyor ya da reddediliyor. Monitör onayı aylar sürebilmektedir.

ADHOOD

adhood
adhood Reklam

Son günlerin popüler reklam sağlayıcısı Adhood, internet dünyasına hızlı giriş yapan yeni bir reklam platformudur. Aslında Adhood
daha önceleri de Türkticaret.net çatısı altında reklam faaliyetleri yürütüyordu. Bilindiği gibi Türkticaret.net internette marka tescili, sunucu kiralama, alan adı barındırma, web tasarımı ve yazılım konularında faaliyet gösteriyordu. Türkticaret.Net Türkiye’de en çok alan adı barındıran şirket ünvanını büyük bir farkla hâla sürdürmektedir.

Türkticaret.Net çatısı altında yeni oluşturulan Adhood reklam şirketi, internet dünyasında hızla büyüyen reklam pastasından pay kapmak için yoğun bir çaba gösteriyor. Gösterim bazlı reklam, tıklama bazlı reklam, satış ve performans bazlı reklamlarla oldukça iddalı olan adhood, kısa sürede on binlerce yayıncı ve reklam verenle ortaklık kurdu ve hızla büyümeye devam ediyor. Adhood Google ile yaptığı reklam anlaşmasıyla adından uzunca süre söz ettirdi ve popülerliği ele geçirdi. Text, banner, video ve flash tipi reklamları, site tasarımınıza uygun farklı boyutlarda sunan Adhood, yine üç farklı reklam kodu yapısıyla yayıncısına büyük kolaylıklar sağlıyor. Adhood Toolbar, Adhood Popup ve Adhood IFrame reklam formatlarıylada faklı tip yayıncılara hitap ediyor.

Tamamen özelleştirilebilir reklam formatıyla yayıncısına istediği kategorilerdeki reklamları engelleme, sitesinde tıklama, gösterim ya da satış bazlı reklamlardan istediklerini yayınlama, reklamları online olarak yayınlama ve yayından kaldırma gibi imkanlar sunuyor. Yönetim panelinden reklamların sitenizde gösterim sayısı ve tıklanma oranlarını anlık olarak izleme imkanı sağlayan Adhood, başlangıçta tıklama başı 1 kuruş gibi düşük ücret ödemesine karşılık bugün tıklama başı 5-10 kuruş gibi iyi seviye ücretler ödemektedir. Reklamlardan elde ettiğiniz gelirler 50 TL olduğunda ödeme talep edebiliyorsunuz. Reklam gelirleri karşılığında fatura kesemeyecek bireysel yayıncılardan %18 KDV ve %20 stopaj vergisi kesildikten sonra geriye kalan miktar 1 ay içerisinde yayıncının banka hesabıan yatırılıyor.

REKLAM AĞACI

reklam
reklam ağacı

2004 Yılından bugüne kadar internet reklam sektöründe yer alan Reklam Ağacı, dünyanın önde gelen internet reklam sitelerinden Clicksor’ün Türkiye çözüm ortağıdır. Karaca Grup Bilişim San. Tic. Ltd. Şti. ünvanıyla internet reklam pazarında yaptığı araştırmalar ve reklam teknolojileri geliştirme çalışmalarını sürdüren firma, Türkiyenin önde gelen şirketleriyle reklam çalışmaları yapmaktadır.

          Reklam Ağacı firması, geliştirdiği ve “Akıllı Meyveler Programı” olarak adlandırdığı reklam ağı ile reklam verenleri yayıncılarla buluşturuyor. Sitenize aldığınız reklamların kontrolünü Reklam Ağacına devrediyorsunuz. Sitenizin içeriğine uygun olarak kategoriniz belirleniyor ve yine içeriğinizde geçen kelimelerle ilişkili reklamlar sayfalarınızda gösteriliyor. Sayfalarınızda yayınlanacak olan reklam formatına da siz karar veriyorsunuz. Bunlar: Ara Bul Reklam, Grafik Banner Reklam, Tam Sayfa Reklam, Layer Reklam, Text Link Reklam, Text Banner Reklam, Pop-Alt Reklam, Rich Media Reklam, Video Reklam, XML Reklam, Video Layer Reklam olarak sıralanıyor.

          Reklam verenlere de büyük kolaylıklar ve özelleştirilebilir reklam imkanı sağlayan Reklam Ağacı, Anahtar kelime, Kanal, Ülke / Şehir (Örn: İstanbul, Ankara, İzmir), Yayıncı siteler, Geri dönüşüm, Zaman seçimi gibi kriterlerle reklam hedefleri belirlenmesini sağlıyor.

Siteniz içeriğinize uygun olarak Alışveriş, Bilgisayar, Bilim, Çocuk ve Genç, Din, Ev, Genel, Basın ve Yayın, Hobi, İnternet, İş, Otomotiv, Oyun, Para ve Finans, Kaynak, Sağlık, Kültür ve Sanat, Spor, Topluluk, Yetişkin (+18) kategorilerinden uygun olanlara yerleştiriliyor. Böylece reklam verenlere geri dönüşümü yüksek reklam kitleleri hedefleniyor.

Reklam Ağacı (CPC) Tıklama Başı Maliyet, (CPM) Bin Gösterim Başı Maliyet ve (CPV) Ziyaret Başı Maliyet tabanlı reklam programları ile yayıncılarına %60’a varan geri ödeme imkanı sunuyor. Yayıncıların performansına göre kazancının arttığı analitik bir yönetim imkanı sağlayan Reklam Ağacı, en az 50$ olarak ödeme yapıyor. Reklam bakiyeniz 50 $ ve üzeri ise aylık olarak banka hesabınıza ya da Paypal hesabınıza ödeme yapılıyor.

REKLAM STORE

store
reklam store

ReklamStore, inşa ettiği online reklam pazarı ortamı ile
yayıncılarına web sitelerinden elde edilebilecekleri en yüksek gelire ulaşmalarını sağlar. Reklamstore bunu yaparken, yayıncıların mevcut reklam ilişkilerini ve site tasarımını hiç bozmamayı ilke kabul eder. Yayıncılar, istedikleri reklam tipini (text veya banner), istedikleri boyutta sitelerine yerleştirirler. Üyelik onayı alan siteler yayınladıkları reklamlar tıklandıkça kazanç elde ederler.

Reklam Store yayın ağındaki siteler reklam alanlarından tıklama başına kazanç elde ederler. Reklam alanları site sahibinin tercihine göre text veya banner olabilir. Kullanıcılar sitelerine en uygun reklam temasını ve boyutunu seçme imkanına sahiptirler. Reklam Store’un gelişmiş yazılımı, yayıncı siteye en yüksek getiriyi sağlayacak reklamları otomatik olarak gösterir. Yayıncılar istemedikleri reklamları filtreleyebilirler.

Reklam Store’da tıklama başı getiri rakamı sabit değildir. Rakamlar, reklamverenlerin sitenize yaptığı hedeflemeye göre değişir. Sitenizin bulunduğu alt kategoriyi hedefleyen reklamların getirisi diğer reklamlara göre daha fazladır.

ReklamStore yayıncılarına her ayın 15’inde (veya takip eden ilk iş gününde), bir önceki ayın ödemelerini yapar. Asgari ödeme miktarı 30YTL dir. 30YTL’nin altındaki kazançlar bir sonraki aya devreder. Yayıncının kişi veya kurum olmasına göre ödemeler iki farklı tipde olur. Yayıncı eğer bir kurum ise, yayıncını ayın 12’sine kadar ReklamStore’a bir önceki ayın kazancı miktarı ve %18lik KDV tutarı kadar fatura kesmesi beklenir. Ayın 12’sine kadar faturası ReklamStore’a ulaşan yayıncılara ödemeleri kazanç miktarı artı 18% KDV tutarında olarak yapılır. Yayıncı eğer bir kurum değil de kişi adına kazanç elde etmişse, ReklamStore bu kazanç için bir gider pusulası hazırlar. Ödeme gününde yayıncıya ödeme %20 stopaj vergisi kesilerek yapılır. Yayıncılar dilerlerse elde ettikleri kazanç ile reklam satın alma imkanına da sahiptirler.

REKLAMZ

reklamz
Reklamz

Türk internet reklamcılığının önde gelen şirketlerinden birisi de
ReklamZ’dir. Reklamz 2002’de , medya ve bilişim sektörünün önde gelen kuruluşlarında uzun yıllar yönetici olarak çalışmış bireylerin bir araya gelmesi ile kurulmuş bir şirkettir.Yayıncı ortaklarının sayfalarında boy gösteren ilgi çekici bannerlar reklamZ’nin işaretidir. Şık görünümlü, Kopyala-yapıştır içerikli olmayan tamamen özgün içeriğe sahip siteler reklamZ yayıncı adayları arasındadır.

 

 

Evet arkadaşlar aslında bir çok bu şekilde reklam ajansları mevcut,ama ben hepsini yazıpta sizi yalnış yönlendirmek istemedim o yüzden sanalın türkiyedeki reklam ajansları arasında kaliteli olanları sizlere sunmak istedim. İyi kazançlar diler webduzzi.com ekibi olarak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri