Ülkemizin Tiyatroya İlgisi Neden Az..!

Evet arkadaşlar neyazıkki acı bir gerçeği paylaşmak ve yorumlamak istedim sizlere ülkemizde.Okadar değerki tiyatrocularımız ve  onların okadar kaliteli eserleri varki inanın bunu sözlerle yazmaya kalksam anlatamam,ama işin ilginç yanı yazsamda bunları pek çoğunuzunda okumıyacağınızı biliyorum. Ama en azından bir kaç satırla sizleri sıkmadan ön görüşümü sizlerle paylaşmak istiyorum..!

Suç kimde tiyatro oyunlarının normal sinema filimleri gibi fragman tabirinde reklamları az olduğundanmı ülkemizde izlenme yoğunluğu az. Yoksa türk insanımızın tiyatroya karşı yeterli bilgiye sahip olmadıklarından dolayımı..!

Hadi gelin tartışalım her ikisinizde analiz edelim. Örnek fetih 1453 çıktı vizyona girmeden önce fragmanı yayınlandı ve herkesi büyüledi geçti türkiyede böyle bir bütçede sinema filmi çekilmemişti.Hasılatıda ona göre baya bir büyük oldu..! Burda nedemek istiyorum anlatim tiyatro oyunu kurulup bizlere sergilenmeden önce yeterli reklamın yapılmayışı ve tiyatroların yeterli düzeyde kaliteli bir şekilde bizlere yansıtılamaması.ACABA bu bizlere tiyatronun sadece adı üstünde kalması pek fazla birşeyin fiade etmemesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi olabilirmi..?

Daha Fazlası


1 127

İkincisi bizlerin tiyatrolar hakkında yeterli bilgiye sahip olamayışımızın etkisi ve ailemizin bizlere yeterli bir şekilde bu sevgiyi aşılayamaması yada televizyonlarda yeni bir vizyona girmiş film gibi medyanında yeni sergilenen bir oyunun üstüne vizyona yeni giren bir sinema filmi kadar düşemeyişimidir..!

Sorular tatışımlar ve fikirler..!

Ben yazımı yazdım yorumları size bırakıyorum..!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri