Bankalara Ödenen Kart Aidat Ücretlerinin Geri Alınması..!

kredi kartları aidatları
kredi kartı aidatının geri alınması

Kart kullanım ücretleri,işlem ücretleri yada buna benzer isimler altında,kredi kartı kullanıcılarından alınan aidat hizmetinin geri ödenmesi gündemde.

webduzzi.com olarak bizlerde sizler için bankarada ödediğiniz boşa yere olan aidat ücretlerinin nasıl geri alabilirsiniz,bunu detaylıca araştırdık.Ve çözümünüde bulduk eğer sizde bankara boşuna ödediğiniz okadar aidat ücretlerini geri almak istiyorsunuz.Lütfen makalemi’zin tamamını okuyunuz.

HUKUKİ HAKLAR NELER..

Önceleri sadece söyletiden ibaret olsada şimdi hukuken de bankara ödediğimiz aidat ücretlerinin geri alınması,hakkı doğdu ve ödediğimiz ücretleri geri talep edebiliriz.Gerekirse avukatlar bile,devreye girebilir.Zira bugün yayınlanan televizyon,programından sonra çoğu insan dilekçerelere yada avukatlara başvuracaktır hakkını aramak için.

Daha Fazlası


1 127

NASIL ALINIR._?

Kesinti tutarlarını geri talep etmek için bankalarına, mürecaat etmek etmelidirler.Bunun için telefon,yada dilekçe ile yada birebir görüşme şartı ile olabilir.Bu şekilde birşey elde edemeyen kişi avukat vasıtasıyla ihtarname gönderebilir.İhtarname yollanmasıyla birlikte,bu tale(olumlu yada olumsuz) bir cevab vermekle yükümlü olan banka,olumlu bir cevab verirse paranız hesabınıza yatacaktır.Olumsuz bir cevab aldığınızda durum mahkemeye gidicektir.Ama bankalar uyanıktırlar kaybedecekleri bir davayı mahkemeye götürmezler:=) çünkü kaybedecekleri bir davada prestijde kaybederler.Yani bu durumdada çok yüksek ihtimalle paranız hesabınıza yatacaktır.

10 YIL GERİYE DÖNÜK OLUCAK…!

Bir diğer iyi haberde geriye dönük süreç içindede paranızı talep edebilirsiniz.10 sene geriye dönük para talebinde bulunabilirsiniz.Her yılda 50 tl kart parasını hesapladığınızda ve bunuda 10 yıl geriye dönük hesapladıgınızda 500 tl  kadar bir para talebinde bulunabilceksiniz..! Saygılarımızda webduzzi.com sizler için araştırdı

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri