Sosyal Ağlarda Sosyallaşmak..

Daha Fazlası


1 21

Sosyal ağlarda sosyallaşmakmı.Yoksa Gerçek dünyada sosyallaşmakmı.. Acaba bu zamanda hangisi daha derin,hangisi daha tehlikeli..!

sosyal ağlar
Sosyallaşmak

Şimdiki trend’ler sosyal medyalarda sosyal ağlarda sosyallaşmak sanırım,artık gerçek dünyayı bir kenara atıp,sanal dünyada nekadar üne,nekadar şöhrete ve nekadar izleyiceye sahip oluruz merakı başladı.

Artık gazate bile okumuyor,hatta televizyonları bile bir kenara bırakıp yeni çağın muciti bilgisayarla interneti buluşturuyoruz. ve sonuç nedir gerçek dünyadan uzaklaşıp,herşeyi sanala bırakıyoruz.Eskiden günlük tutardık,ve sadece bize özel olurdu,ama şimdiki zamanda artık herkes sanalda özelini paylaşıyor.Ve en önemlisi sanalda nekadar izleyiciye sahip oluruz özelimizle onu tartıyoruz.Facebook örnegi albümlerimiz,notlarımız,özel videolarımız herşey apaçık ortaya sunuyor ve binlerce kişinin gözü önünde kendimizi bir nevi,,özelimizle pazarlıyoruz.işin kötü tarafı ailemizide katıyoruz bu işe. Bir düşünelim eskiden bu zamana bir yolculuk yapalım.Nerde bu sosyal ağlar,nerde bu toplumsal sosyallaşma adındaki siteler hiç biri yoktu, ailemiz gelir resimlerimizi gösterirdik sıcak bir paylaşım olurdu en önemlisi aile içinde kaynaşma.Ama şimdikilerde sosyal ağlarda paylaşma adı altında kurulan bir tuzak diyorum ben buna..! Aslında yazılacak çok şeyler varda kendi kendime düşünüyorum yazsam kimleri inandırabilirimki,yada kimlerin gözünü açabilirimki yada herkes herşeyin farkında ama ,bu bizim seçimimiz der gibi çınlıyor kulaklarım…! saygılar sevgiler

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri