E-ticaret sitelerinde fotoğraf seçiminin önemi..

Daha Fazlası


1 17

E-ticaret sitemiz varsa ne olursa olsun fotoğraf,seçimlerimizde bir içerik kadar mühim vede dikkat çekicidir.

Bir çok e-ticaret sitesi üreten şirket , siteye fotoğraf tarzı hikayesinde lüzumlu özeni göstermez. Günümüzde binlerce sitede hemen hemen aynı fotoğrafları görmek olası. Fotoğraf tarzı ürün fotoğraflarının tarzı ve site dizaynı fotoğraflarının tarzı olarak iki kategoriye ayrılabilir.

Bir oldukca e-ticaret şirketi için ürünün fotoğrafından oldukca fiyatı önemlidir. Oysa bilhassa elektronik şeklinde aynı ürünün onlarca versiyonunun olduğu bir alanda fotoğraf, tüketici için fiyattan oldukca daha değerlidir.

Şayet ürün için koyulan fotoğraf ürünün satılan modeline hususi bir fotoğraf değilse bu bilhassa belirtilmeli. Bir çok tüketici fotoğrafta görmüş olduğu ürünün eline almış olduğu ürün olmadığını söyleyip ürünü geri göndermekte. Bundan daha tehlikeli olansa ürünü geri göndermeyip site ile alakalı fena fikirlere haiz olanlar.

Fotoğraf seçiminde bir öteki mühim mevzu ise site dizaynında kullanılan fotoğraflar. Bugün binlerce e-ticaret sitesinde aynı fotoğraflar kullanılıyor. Sitenin ile alakalı sayfasında güruh elbiseli adamların büyük bir masada toplantı yaparken poz verdiği fotoğraf artık bir klasik. Bir çok tüketici bu sayfaya uğramadığı için bu fotoğrafı görmeyebilir.

Ancak sitede aradığını bulamayan ve alışveriş yapma hikayesinde ısrar eden olan tüketicilerin canlı yardımcı linkindeki fotoğrafı görmemesi olası değil. Şu an e-ticaret sitelerinde kullanılan canlı yardımcı fotoğrafı çeşidi beşi geçmez. Canlı yardımcı linki fotoğrafında kulağında kulaklıkla bize gülümseyen bayan davet merkezi görevlisi artık ailemiz kadar oldukca gördüğümüz bir insan.

E-ticaret sitenizi öteki sitelerin önüne dercetmek için değişik bir yol çizin. Evvela realist olun. Sitenize giren tüketiciler bu fotoğrafların sizin ofisinize ilişkin olmadığını biliyorlar. Siz çalışanlarınızın fotoğraflarını koyun. Yakışıklı adamların ve güzel hanımefendilerin toplantı meydana getirdiği fotoğraflarn müşterilere emniyet verdiği fikrini aklınızdan çıkartın.

Site dizaynı fotoğrafları için yalnız yüksek kalitede, keskin ve hedefe odaklanmış fotoğraflar kullanın. Biri size niçin bu fotoğrafı koyduğunuzu sorduğunda ona inandırıcı bir yanıt vermeniz icap ettiğini düşünün ve bu cevapları kendi kendinize verin. Fotoğraflarda bu metot ile gerçeği bulabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri