Gökyüzünde esrarengiz göktaşı!

İngiltere’nin karanlık semalarında göktaşı olduğu sanılan bir cismin hereket halinde bir cismin görülmesi üstüne İngiltere polisi ve astronomi siteleri alarma geçti.

İskoçya ve İngiltere’nin kuzeyinde polise gökyüzünde “parlak ışık” ve “turuncu parıltı” görüldüğüne dair ihbarlar geldi. Polis bunun göktaşı bulunduğunun düşünüldüğünü duyurdu.

Daha Fazlası


1 12

İskoçya’daki Strathclyde polisi İskoçya’nın batısında gökyüzünde görülen parlak bir cisimle alakalı telefon yağmuruna tutulduklarını söylemiş oldu. Birkaç dakika sonrasında İngiltere’deki Durham polisi de “gökyüzünde ışık ve ateş” gördüklerini söyleyen halktan fazlaca sayıda telefon alındığını duyurdu.

Amerikan Göktaşı Cemiyeti’nin web sitesi de göktaşı gördüğünü söyleyen İngilizlerin akınına uğradı. Birmingham’da yaşayan Michelle Thomton, “Uzun zamandır gökyüzünde gördüğüm en şaşırtıcı şeydi. Mükemmeldi” dedi.

Greenwich’teki Kraliyet Rasathane’nden meydana getirilen açıklamada ise cismin muhtemelen senenin bu zamanlarında gerçekleştirilen göktaşı yağmurunun bir parçası olabileceği açıklandı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri