iPhone uçakta kendi kendine patladı…!

iphpne kendine patladıEvet bazende en lüx telefon bile ölümcül olabiliyor lütfen okuyunuz..!

Bir Apple iPhone 4, uçakta kendi kendine kızarak “bol bol” duman çıkarmaya başladı ve peşinden da alev alarak patladı.Vaka Avustralya’da Lismore kentinden Sydney’e uçan Regional Express havayolu uçağında meydana geldi.

Regional Express’ten meydana getirilen açıklamada, uçuş görevlilerinin hemen vakaya müdahele ederek kor halindeki telefonun söndürüldüğünü duyurdular.Olayın Avustralya Ulaşım Güvenlik Dairesi’ne bildirildiği ve bütün yönleriyle soruşturulmaya başlandığı da açıklandı.

Daha Fazlası


1 182

Hayayolu firması uçaktaki yolcu ve müretttebatın vakadan zarar görmediğini de ekledi.Bir uçuş sırasınde gerçekleştirilen bu olayın bir ilk olmadığı, daha ilkin de elektronik cihazların durup dururken patladığı yahut alev almış olduğu açıklandı.

Son 10 sene içersinde Dell marka bir dizüstü ve bir gazetecinin LG marka telefonu alev alırken, Sony bütün dünyada Vaio TZ serisinden 440 bin dizüstünü aşırı ısınma ve bu ısınma kararı aletlerin alev alıp kullanıcılarını yakma tehlikesine karşı tedbir aldim amacıyla geri çağırdı.

2009 senesinde Fransa’da iPhone kullanıcıları da buna benzer vakalar bulunduğunu bildirdiler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri