Blog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim-İyi Bir Blog Sitesi Nasıl Olur-Blog Rehberi

Herkesin sorduğu bir soru aslında ''Bog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim'' sorusu

Herkesin sorduğu bir soru aslında ”Bog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim” sorusu.Sizlere bugün bu konuda bilgilendirme amaçlı bir makale yazmaya karar verdim.

Blog ile para kazanmak evet bu mümkün ama kolay değil.çünkü günümüzde okadar çok site varki tabi çoğu site çöp site olarak devam etmekte artık insanlar daha özgün ve marjinal sitelere yönelmektedirler.

Blog sitesi nasıl başarılı olabilir

Öncelikle bir blog sitesinin başarılı olabilmesi için yapması gereken bir kaç adım var,bu adımlardan sizlere bahsetmek istiyorum.

1: Güvenilir hosting firması;ve bu firmanın sunucularının güçlü bir alt yapıya sahip olması,herhangi bir kesinti durumunda direk müdahale edebilmesi,destek bildirimlerinin en fazla 2 saat içerisinde sizin sorunuza yanıt vermesi. şunu belirtmek isterimki bir blog sitesini başarıya taşıyan en önemli etkenlerden birtaneside  hosting firmasıdır.Neden derseniz hosting firması  sizin kalbiniz gibidir o durursa sizde durursunuz o yüzden hosting firması seçerken dikkatli olun,iyi araştırın seçiminizi ona göre yapın.

2; Genelde blog siteleri wordpress alt yapısıyla kurulur,çünkü wordpress genel olarak hem temaları ile hemde eklentileri ile geniş bir yelpazeye sahiptir,buda wordpress kullananlara büyük bir avantaj sağlar,wordpress temaları başarılı bir blog için  hızlı tema şart isterseniz En Hızlı WordPress Temaları makalemize bir göz atın hızlı bir tema herzaman sizi diğer sitelerden bir üst seviyeye çıkarır,hemde googlenin sitenize bakış açısı daha bir değişir,şimdi hosting firmamızı seçtik wordpress kullanıyoruz hızlı bir temada seçtik bittimi kesinlikle hayır seo uyumlu wordpress teması herzaman en hızlı wordpress teması gibi sizi daha daha bir üst seviyeye çıkarıcaktır. Seo uyumlu wordpress teması en az hızı kadar önemlidir. Hızlı bir wordpress teması ve seo uyumlu wordpress temasını seçtik ve kurduk sitemize.

3; Herşey güzel yerinde hosting firmamız güzel wordpress kurduk, hızlı tema ve seo uyumlu temayıda ayarladık,geldik  can alıcı diğer noktalara kuracağımız wordpress eklentileri öncelikle çok eklenti çok yavaşlama demektir,düşünün bir BMW arabasını  süratlı hızlı ve çevik normalde ama siz buna nekadar yük bindirirseniz BMW gibi bir araba bile eni sonu yavaşlar.. WordPress bir bmw  eklentiler ise yüktür nekadar çok eklenti okadar sitenin yavaşlaması demektir. Peki hangi eklentileri kurmalıyım. Hemen altta sıralandırıyorum

WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentiler

WordPress Sitesinde Olması Gereken Eklentiler
Daha Fazlası


1 15

WP-Optimize eklentisi; Sitenizde artıklar çöpler ulaşacaktır yazı kalıntısı yada veritabanı kalıntıları  işte bu eklenti sitenizdeki çöpleri temizliyor ve faydalı bir eklentidir.

Yoast Seo Eklentisi; Yoast Seo eklentisi sitemizin google gözünde daha etkili ve aranılan kelimelerde ön plana daha net çıkarılması için gereken bir eklentidir ve kesinlikle tavsiye ediyorum, Yoast Seo eklenti ayarları bir okadar kendisi kadar önemlidir ileri zamanda bu eklentinin ayarlarını sizlere resimli şekilde anlatıcam bu eklentiyide kuralım.

Wp fastest cache Eklentisi ; Bu eklenti sitenizin css,html java script gibi sıkıştırılması gereken dosyalarınızı sıkıştırır ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar kesinlikle tavsiye ettiğim bir eklentidir.

Contact form 7 eklentisi; İnsanların yani sitenize gelenlerin sizinle irtibata geçebilmesi için bir aracı lazım işte bu iletişim eklentisi wordpress siteleri için bulunmaz bir değer bu eklenti ile sitenize gelen ziyaretçiler sizlerle irtibata geçebilir,görüşlerini yada reklam vermek istiyorlarsa sizinle iletişime geçebilir. Kesinlike tavsiyemdir

Sonuç; Bana göre bu yukarıda yazdığım eklentiler yeterlidir fazlası sitenize zarar verir yavaşlatır.

4: Herşey tamam temamızı kurduk eklentilerimizi kurduk ayarladık geldik içeriklere,şimdi arkadaşlar kesinlikle heryerde özgün içerik ,özgün içerik girin yeter derler kesinlikle ben buna katılmıyorum özgün içerik önemlidir ama  özgün içerik deyipte kafadan sallama cümleler maksat özgün olsunda nasıl olursa olsun düşüncesi çok ama çok yalnıştır bir düşünce. Kesinlikle makale başlığı anlaşılır ve insanları sitenize çekebilecek kadarda dikkat çekici olmalı, örnek verirsen mesala”WordPress Nasıl Kurulur” nekadar kısa ve net bir başlık dimi ama bana göre yalnış bir örnek daha yani bana göre doğrusu ”WordPress Kurulumu ve Ayarları” bana göre doğrusu bu çünkü ilk baştaki örnek sadece bir örnektir ve genelde 1000 siteden 990 bu başlığı kullanır o yüzden kullanıcıların gözlerine ezber bir başlık gibi görünür sıradan ama ikinci başlığı 1000 siteden 500 kullanır yani şunu unutmayalımki ziyaretçi sitenize makalenize verdiğiniz başlığa göre gelir.

Başlığıda hallettik sıra geldi içerik kesinlikle kısa ama net cümleler kurun ziyaretçinin kafasını karıştırmayın net bir şekilde örnek: araba  kullanmak için neler yapmamız lazım değişde araba kullanmakmı istiyorsunuz işte başlıyoruz, gibi cümle sıkıcı cümleler herzaman ziyaretçide sıkar şirin olun ama cıvıtmayın:)Özgün içerikler herzaman başlık ile uyum sağladığında füze etkisi görür unutmayın.

Blog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim

Blog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim

Herşey tamam şimdi geldi blogdan para kazanmaya bu okadar kolay değil ama imkansızda değil kendinize bir hefed belirleyin misal ben sağlık sitesi açıcam deyipte teknoloji koymayın sadece sağlık sitesine odaklanın ve genelde insanların sağlık problemlerini araştırıp ona göre makaleler hazırlayın. Sağlık kategorisinde bir site açın günde 2 tane özgün anlamlı içerikler girin. 20 gün boyunca sabit hergün 2 içerik girin sonra geldik para babası google adsense başvurusuna öncelikle google adsense ile ilgili altta kısa bir bilgi vericem.

Google adsense başvurularında yapılan hatalar

Sitemizi açtık süper 10 makale girdik oo tamamdır günlük 20 hiti yakaladık işlem bitti hemen google adsense başvurusu yapalım derler çoğu acemi:) Yalnış google adsense bugünlerde artık zor onay vermekte nedenmi demin yazdığım sebeplerden yani insanların sallama site açarak google adsense alma amacı  google adsense kaliteli sitelere bakar çöp sitelere değil bunu unutmayın.

Google adsense  alabilmek için yapılması gerekenler

1: Sade bir tema,hızlı bir tema,seo uyumlu bir tema

2: Özgün içerik sabit içerik sallama olmayan içerikler,en önemlisi ziyaretçiye odaklı içerikler google’ye odaklı değil

3: iletişim sayfası,hakkımızda sayfası,gizlili politikası,künye,çerez sayfası bu sayfaları düzgün bir şekilde kurulması

Sonuç: bu saydıklarımı yapın google adsense onayınız gelmese alnını karıştırırım google adsensenin ben:)

Google adsensemizide aldık şimdi geldik sabitlemeye günlük yavaş yavaş uzun anlaşılır özgün içerikler girmeye ve 2 ay boyunca devam edin sonrasında yavaş yavaş google adsense akmaya başlar unutmayınki kimse birden zengin olamaz ama düzenli sabırlı adımlarla 1 yıl sonrasında garanti veriyorum aylığınız google adsenseden 2000 tl dir.

Sitemi açtım tanıtım yazısımı almalıyım backlinkmi? 

Kesinlikle tanıtım yazısı bol bol alın ama sitenize uygun kategoride alın tanıtım yazılarınızı backlink almayın mevsimi doldu onun sitenizi öldürürsünüz.

Siteme okadar içerik giriyorum ama hit gelmiyor?

Gelmez tabi sen siteni açtıktan 1 ay sonra düzenli bir şekilde sosyal medya ağlarında paylaştınmı bence hayır facebook dedin olayı salladın bütün sosyal medyalarda paylaş paylaşki biri tutmasa diğeri tutar.. En az düzenli sosyal medya paylaşımlarından günlük 100 hit en az gelir unutmayın.

Manuel Spama Düştüm Ne Yapmak Lazım

Ayvayı yedin derim:) Şaka şaka panikleme dur önce bir düşünelim ne yaptında spama girdin aşırı backlinkmi aldın kopya içeriklerlemi doldurdun siteni h1,h2,h3,h4,h5 taglarını saçma sapan şekildemi kullandın önce bunlara bir bak google amca sana nasıl mesaj çekti..

Ona göre işlem yap genelde aşırı backlink kasanlar giriyor spama bu şekilde olursa hemen google bağlantı reddetme aracını kullan sitene gelen bütün bağlantıları acımadan reddet işe yarıcaktır sonrada geri inceleme mesajı gönder yaptıklarını anlat google amca sinirlidir ama siniri geçer dediklerini yaparsan..

Arkadarşlar yoruldum yazmaktan ama genelde yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştım umarım faydam olmuştur. Lütfen varsa kafanızda sorular alttaki yorumdan yazın cevablarım seve seve.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri