Sosyal Medyanın gücü gün geçtikçe artıyor

Sosyal medya günümüzün inanılmaz gücü diyebiliriz resmen devletleri yıkabiliyor,hatta abartı gelebilir devlet kurabiliyor.

Sosyal medya günümüzün inanılmaz gücü diyebiliriz resmen devletleri yıkabiliyor,hatta abartı gelebilir devlet kurabiliyor.Peki bukadar muazzam bir gücü elinde barındıranlar bu gücü nasıl kullanıyor sizce?

Facebook ve Twitter günümüzün devasa sosyal medya güçleri ikiside birbirinden bağımsız ama aynı ortak dünyaları olan sitelerdir. Twitter anlık güncel haberleri sunarken facebook her türlü organizeleri sağlıyor ve her türlü paylaşımları barındırıyor. İnsanlar kolaylıkla organize olup hangi ülkeden olursa olsunlar rahatlıkla toplanabiliyorlar.

Daha Fazlası


1 127

Sosyal Medya Savaşları

Sanırım çağımızın savaşı bu evet bana göre sosyal medya alanlarında bir savaş var ve gizli projeler tabi bunu bizler bilemeyiz ama insanları rahatlıkla gaza getirip kendi aralarında savaş çıkartabilecek kadar güçlü bir mecra,peki bunun kontrolü yokmu bilmem yeri geliyor haberlerde izliyoruz ülkeler facebook‘dan şu içeriği kaldırmasını istiyor ama facebook oralı bile olmuyor Twitter’da aynısı,yani bunları durdurabilecek bir güç yok sanırım diyebiliriz.

Sosyal Medyanın gücü nasıl durdurulur

Aslında bana göre basit bu gücü kim oluşturuyor sen ben o peki biz olmazsak sosyal medya diye bir güçte olmaz yani demek istediğimi bu gücü bizler oluşturduk ve istersek bizlerde bitirebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri