Dodge Demon asfalt resmen ağlatacak

840 beygirlik güce sahip olan Dodge Demon ciddi anlamda bir canavar. Kalkışta ön lastiklerinin havalanmasının şahidi bile Guinness olan otomobil, ilk görüşte kendisine hayran bırakıyor!

840 beygirlik güce sahip olan Dodge Demon ciddi anlamda bir canavar. Kalkışta ön lastiklerinin havalanmasının şahidi bile Guinness olan otomobil, ilk görüşte kendisine hayran bırakıyor.

Dünyanın en hızlı otomobili olarak lanse edilen Dodge Demon, kıpkırmızı rengi ve motor gücüyle adı gibi gerçekten tam bir şeytan imajı çiziyor. Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) filmlerinin Dominic Toretto’su Vin Dieseltarafından New York Otomobil Fuarı sahnesine getirilen otomobil kendisine hayran bıraktı.

Daha Fazlası


1 9

Hızlı ve Öfkeli bir otomobil Dodge Demon!

Dodge, büyük motorlu ve performansı yüksek Amerikan otomobiller için kullanan muscle kavramını gerçek anlamda yansıtıyor. Şirket, otomobilin adının Demon olmasını Dodge’ın diğer otomobil şirketlerine benzemediğini göstermek amacıyla kullandıklarını vurguluyor.

Üretim sınıfı bir otomobile sığacak en güçlü motor olan V8’in kullanıldığı Dodge Challenger SRT Demon, 840 beygir güce ve 1044 Nm torka sahip. Bu güç ile Demon’un kalkışta ön lastiklerinin 90 cm havalandığı Guinness tarafından sertifikalanmış durumda! Bu da bir üretim otomobil için yine ilk. Asfalt şeytanı, 100 kilometreye 2.3 saniye ve 160 kilometreye 5.1 saniyede çıkabiliyor.

Dodge Demon’u ağırlıktan kar etmek için ön ya da arka yolcu koltuğu olmadan da satın almak mümkün. Ayrıca otomobil 315/40R18 drag sınıfı radyal lastiklerle geliyor. Sonbahar ayları içerisinde satışına başlanacak bu rüya otomobilin fiyatı ise şimdilik belirsiz.

Dodge Demon hakkındaki düşünceleriniz?

SDN – ShiftDelete.Net

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri