Mısır’da 3 bin 700 yıllık piramit kalıntıları bulundu

Mısır Eski Eserler Bakanlığı, ülkede 3 bin 700 yıllık piramit kalıntıları bulunduğunu açıkladı.

Mısır Eski Eserler Bakanlığı, ülkede 3 bin 700 yıllık piramit kalıntıları bulunduğunu açıkladı.

Küresel ısınma, gün geçtikçe kutup buzullarını eritiyor. Tüm dünya yüzündeki buzların 5000 yıl içinde eriyeceği söyleniyor. Birçok yer sular altında kalacak. Biz de bunun gerçekleşmesi halinde Dünya’nın alacağı görünümün nasıl olacağını anlattık.
Daha Fazlası


1 12

Yıllar boyunca insanoğlunun nasıl da doğayı geri dönüşümü olmayan bir şekilde etkilediğini öğrendik. Doğayı tahribatımızın yarattığı durum, salt bir vicdan muhasebesinin yerini korkuya bıraktı. Çünkü türümüzün yok olabileceği fikri sıkça dillendirilmeye başlamıştı. Bu konu üzerine bilim kurgu kitapları, kıyamet senaryosu filmleri çekildi. Bugün her zamankinden çok bu meseleler hakkında kafa yoruyoruz, özellikle de küresel ısınma hakkında.

Bilim insanları, Dünya’daki buzların erimesinin 5000 yıl alacağını tahmin ediyorlar. Ancak doğal düzendeki herhangi bir dalgalanma bu durumu değiştirip erimeyi hızlandırabilir. Erime doğal seyrinde bile gitse, 5000 yıl sonra su seviyesinin birçok şehri yutacağını biliyoruz. Bugün bile artan su seviyesiyle birçok ada ülkesi tehlikede! National Geographic dergisine göre tüm dünyadaki buzlar erirse, deniz seviyesi 65 metre artacak. Bu da yaklaşık İstanbul’daki Galata Kulesi’ni su altında bırakabilecek bir yükseklik. Peki ya dünya genelinde neler olacak?

Kaynak internethaberleri.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri