Hacker Akademisi Açılıyor – Hacker Nedir Nasıl Olunur?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde siber savaşlar da aldı başını gidiyor. Pek fazlaca ülkede siber savaşlar için hususi ekiplerin olduğunu söyleyebiliriz. Danimarka da siber savaşlara kayıtsız kalmayarak bu mevzuda yatırım oluşturmaya hazırlanıyor. Gelen iddialara bakılırsa Danimarka hükümeti ülkede hacker okulu açmayı planlıyor.

Bu mevzuda ciddi olduğu belirtilen Danimarka için bu yaz mevsiminin sonlarına doğru öğrenim yaşamına başlamış olacak hacker akademisi oluşturulacak. Burada üç aşamalı bir öğrenim sistemi olacak ve siber güvenliğin haricinde haber alma elde etme ve siber hücum yapma şeklinde hedefler için hacker yetiştirilecek. Eğitimin ilk ayağında hacker öğrencilerine ağ ve altyapı ile üst seviye emniyet ile alakalı temel öğrenim verilecek. İkinci adımda siber müdafaa mevzusuna ağırlık verilirken son adımda ise siber hücum eğitimi gösterilecek.

Daha Fazlası


1 182

Hacker akademisinden öğrenim kabul eden hackerlar değişik ülkelere karşı ajanlık yapabilecek ve informasyon edinebilecek, teröristleri ve ihtimaller içinde terör vakalarını takip edebilecekler. Danimarka hükümeti, hacker akademisine katılım sartlarini pek fazla yüksek tutmuyor; bu sebeple ülkenin azca sayılabilecek nüfusu göz önünde bulundurulduğunda nitelikli hacker bulma payı çok sıska.

Hacker mektebinde temel öğrenim de gösterime başlayacağı için üst seviye hackerlık bilgisine haiz olmayan adaylar da akademiye başvurabilecek. Hatta Danimarka hükümeti şimdiden mevzuyla alakalı afiş bile hazırlamış.

danimarka hacker

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri