WhatsApp’ta Paket Veri Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

whatsapp yeni ozellik

WhatsApp’ın kullanıcılarla buluşturduğu yeni özellikleri kotanızın erkenden bitmesine neden olabilir. Peki WhatsApp’ta kota sorunu yaşamamak için neler yapmak gerekir? İşte detaylar.

 

WhatsApp’a Yepyeni Özellikler

Daha Fazlası


1 182

WhatsApp’a yeni özellikler eklenince internet kullanımı da ister istemez arttı. En son PDF dosya gönderme özelliği eklenen Whatsapp’ta paket veri kotası sıkıntısı yaşamamak için yapmanız gereken en önemli şey ise otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakmak.

WhatsApp’ın yeni özellikleriyle birlikte belge, lokasyon ve bağlantı paylaşımı yapmak mümkün. Bu veriler, video ve ses paylaşımı ile birleşince kullanıcıların karşısına yüksek bir paket veri kullanımı çıkıyor.

Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak yapılan paylaşımların paket veri kotanızı tehdit ettiğini belirtmemizde yarar var. Asıl sorun yaratabilecek bölüm ise “otomatik medya indirme” özelliği. Bu özellik ile WhatsApp’tan yapılan paylaşımlar otomatik olarak akıllı telefonunuza kaydediliyor. Yani, size gelen bir PDF dosyasından, WhatsApp gruplarında paylaşılan çeşitli fotoğrafa kadar her türlü içerik otomatik olarak cihazınıza yükleniyor.

“Otomatik medya indirme” özelliğini kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz fakat bu özelliği açık tutmak isteyen kullanıcılar da bulunuyor. Böyle bir durumda, WhatsApp’ın gelişmiş ayarları kullanıcıların yardımına yetişiyor. Gönderilen ses, fotoğraf ve belgelerin ayrı ayrı hangi şartlarda otomatik şekilde indirileceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri