Apple 2. El Telefon Satmaya Hazırlanıyor

apple-ikinci-el-telefon

Akıllı telefon sektörünün en önemli firmalarından olan Apple, pazarlama alanında farklı arayışlar içine girdi. Gelen bilgilere göre Apple, bundan sonra 2. El telefon satışı yapmaya hazırlanıyor. Firmanın kendisine yeni pazarlar yaratmak için 2. El telefon satışına başlayacağı belirtildi. Küresel sektörde akıllı telefon pazarının tamamına hakim olmak isteyen Apple, 2. El adı ile yenilenmiş modellerini de satışa sunacak.

The Times of India’da yer alan habere göre Apple, şu günlerde Hindistan’da 2. El telefon satışlarını başlatabilmek için gece gündüz çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Eğer Apple’ın gayretleri sonuçsuz kalmazsa Hindistan pazarında Apple’ın yenilenmiş telefonları 2. El adı altında satışa sunulacak. Apple’ın böyle bir yönteme başvurmasındaki en önemli etken ise özellikle iPhone modellerinin oldukça pahalı olmasını söyleyebiliriz.

Halihazırda Apple yenilenmiş modellerinden Mac, iPad ve iPod’ları online mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunuyor.Bu cihazların arasına iPhone modellerini de eklemeye hazırlanan Apple, böylece Pazar payında kendisine düşen yüzdelik dilimi daha da artırmayı hedefliyor.

Daha Fazlası


1 182

 

Yenilenmiş Telefon Nedir?

Apple’ın 2. El adıyla satışa sunacağı ürünler aslında teşhir ürünlerinde veya garanti servislerinde değişimi yapıldıktan sonra elde kalan telefonların yeniden düzeltilip satışa hazır hale getirilmesiyle oluşuyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Apple, böylelikle buradaki zararını da en aza indirgemiş olacak. İlk etapta Hindistan pazarına açılacak olan Apple sonrasında diğer ülkelere de yayılmayı planlıyor.

Bilindiği gibi Hindistan pazarında çok ciddi bir kullanıcı kitlesi olan Apple, yeni projelerini genellikle ilk olarak Hindistan’da deniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri