Backlink Nedir? Backlink ne işe yarar?

Backlink Nedir

Forumlarda sıkça adı geçen bizim sitelerimiz için uygulanan backlink nedir? Backlink ne işe yarar? Eğer backlink’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını merak ediyorsanız konumuzu okumaya devam edebilirsiniz, sizlere backlink hakkında olan tüm bilgilerimizi paylaşacağız ve backlink hakkında faydalı bilgiler sunacağız. İşte sizlere backlink nedir? Backlink ne işe yarar?

Daha Fazlası


1 18

Öncelikle backlink referans sistemidir. Sizi biri önerirse o kişi ya daha çok satış yapar ya da o kişi daha çok ziyaretçi kazanır. Backlink’in kısaca olan açıklaması budur fakat backlink’i her siteden almak doğrumudur? Backlink alınmasının nedenleri arasında ilk sırada şu yer alıyor; ”Eğer kaliteli bir siteden backlink alırsanız siteniz arama motorları üstünde yukarılara taşınacaktır.”

”Eğer aldığınız backlink kalitesiz bir siteden geliyorsa bunun sizlere faydadan çok zararı olacaktır hatta siteleriniz ceza bile alacaktır.” Örneğin bugün piyasada bir çok Google News‘e kayıtlı site bulunuyor işte buralardan backlink alırsanız siteniz arama motorlarında yükselebilir fakat birde backlink alırken dikkat etmeniz kurallar vardır. Onlardan bir kaç tanesi; ”Backlink alacağınız sitenin yaşı, backlink alacağınız sitenin index sayısı, backlink alacağınız sitenin dışarıya çıkardığı link sayısı” Evet bu 3 kural ilk sıralarda yer alıyor ve bu 3 kuraldan en önemlisi sitenin dışarıya çıkardığı link sayısıdır.

Eğer site dışarıya çok fazla link veriyorsa buradan backlink almanız yarar yerine zarar getirecektir diğer bir yandansa aldığınız backlink sitesinin yaşı da çok önemli olup diğer bir kriterde backlink aldığınız sitenin index sayısıdır. Henüz yeni açılmış ve ne olduğu belli olmayan sitelerde bu backlink alımlarında sizleri arama motorlarında üst sıralara çıkarmayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri